• ADAPTACJA DO PRZEDSZKOLA

• Dla dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną jest to nowy etap w ich życiu. To trudny czas dla dzieci, rodziców, a także nauczycieli. Dziecko pozostaje poza domem i zaczyna funkcjonować w dwóch środowiskach: rodzinnym i przedszkolnym.

Wejście do nowej społeczności wiąże się z całkowitą zmianą dotychczasowych przyzwyczajeń i sposobu życia dziecka, które do tej pory cały czas spędzało z rodziną, gdzie czuło się pewnie i bezpiecznie zajmując ważną pozycję w rodzinie.

Ogromny wpływ na adaptację dziecka do grupy przedszkolnej mają rodzice. Rodzice jako osoby najsilniej związane z dzieckiem, powinni dać dziecku możliwość stopniowego wejścia w nową społeczność.

W związku z tym zachęcamy Rodziców dzieci 3-letnich do zapoznania się z cennymi radami, które znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce "Adaptacja" lub pod linkiem

• INFORMACJE NA NOWY ROK SZKOLNY 2023/2024

• WYPRAWKA DLA DZIECI

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem nowego roku szkolnego prosimy Rodziców o przygotowanie:

- zmiennego obuwia - dla wszystkich dzieci z grup od I do XII;

- piżamki - dla dzieci z grup I i II - dzieci trzyletnie;

- kocyka polarowego o wymiarach ok. 150 x 200 - dla dzieci z grup I i II - dzieci trzyletnie;

- małej poduszeczki z poszewką - dla dzieci z grup I i II - dzieci trzyletnie.

Dzieci (szczególnie młodsze) powinny mieć również zmienne ubranie, które należy pozostawić na wyznaczonym dla dziecka miejscu w szatni  w materiałowym woreczku.

MATERIAŁY PLASTYCZNE

Prosimy nie kupować materiałów plastycznych, ponieważ tak jak w latach ubiegłych, na zebraniu organizacyjnym Rodzice podejmą decyzję i zostanie wyznaczona kwota, za którą zostaną one zakupione przez Radę Rodziców dla wszystkich dzieci.

KARTY PRACY (PODRĘCZNIKI)

Istnieje również możliwość zakupienia kart pracy (podręczników) dla wszystkich grup wiekowych przez Radę Rodziców. W związku z tym rodzice nie muszą dokonywać ich kupna we własnym zakresie.

KARTY DO CZYTNIKÓW

Dzieci nowe:

Rodziców dzieci nowo przyjętych prosimy o informację o ilości kart do czytników jaką ma zamówić przedszkole. Zgłoszenia można dokonać pod nr tel 17 748 3410 do dnia 11 lipca 2023 r., podając:

- imię i nazwisko dziecka,

- ilość zamawianych kart zbliżeniowych.

Koszt karty: 20 zł/1 szt.

Karty zbliżeniowe do czytników oraz loginy i hasła dostępu do panelu rodzica w systemie „eDziecko” będzie można odebrać podczas zajęć adaptacyjnych w dniu 22 sierpnia 2023 r. oraz 1 września 2023 r.

Dzieci kontynuujące:

W nowym roku szkolnym  - wejście do przedszkola oraz czas pobytu dziecka w przedszkolu będzie rejestrowany przy użyciu tych samych kart zbliżeniowych, których używali Państwo w roku ubiegłym.

Login i hasło do systemu „eDziecko” również nie uległy zmianie.

ZEBRANIE ORGANIZACYJNE - wrzesień 2023 r.

O dokładnym terminie zebrania organizacyjnego zostaną Państwo powiadomieni kolejnym ogłoszeniem.