• OPŁATA ZA PRZEDSZKOLE

• OPŁATA ZA PRZEDSZKOLE składa się z:

• Opłaty za  wyżywienie, której należy dokonać na konto, z góry, w terminie do 15. dnia każdego miesiąca - dotyczy wszystkich dzieci; od 1 września 2022 r. obowiązuje stała stawka żywieniowa w wysokości 6,50zł;
            • Opłaty za pobyt, której należy dokonać na konto, z dołu, w terminie do 10. dnia miesiąca następującego po miesiącu, za który wnoszona jest odpłatność - dotyczy dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat.

W przedszkolach dzieciom objętym wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat zapewnia się pięć godzin bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki od godz. 8:00 do 13:00.

Za każdą rozpoczętą godzinę świadczeń w czasie przekraczającym w/w wymiar zajęć ustala się opłatę w wysokości 1,30 zł.

Dzieci 6 letnie (ur. 2017 - realizujące roczne przygotowanie przedszkolne), w związku z objęciem subwencją oświatową, nie ponoszą opłaty za pobyt.

Wniosek o zwolnienie z opłaty za pobyt w przedszkolu

Zwolnienie rodzica/opiekuna prawnego z opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu z tytułu:

- posiadania przez dziecko orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną,

- uczęszczania do przedszkola lub prowadzonej przez Gminę Miasto Rzeszów formy opieki nad dzieckiem do lat 3 więcej niż dwojga dzieci z tej samej rodziny,

następuje w drodze decyzji administracyjnej wydanej przez Dyrektora ZSP5.

Stosowne wnioski należy pobrać i złożyć u wicedyrektora.

Opłata za żywienie w każdym przypadku ponoszona jest w pełnej wysokości.

NALEŻNOŚCI

Wysokość opłat za wyżywienie oraz pobyt dziecka w przedszkolu za dany miesiąc prosimy sprawdzać w systemie eDziecko (edziecko.edu.pl)

W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z Panem Zbigniewem Kwiek – pokój księgowości w budynku
            SP 23 (naprzeciwko sekretariatu). Tel.: 17 748 25 48

NUMER KONTA

Bank PKO Bank Polski SA

89 1020 4391 0000 6102 0187 4379

W tytule płatności prosimy wpisać imię i nazwisko dziecka oraz grupę (np. Jan Kowalski - gr. I).

SPOSOBY ZGŁASZANIA NIEOBECNOŚCI

Opłata za wyżywienie jest odliczana w przypadku zgłoszenia nieobecności dziecka.

Nieobecność dziecka należy zgłosić w dniu poprzednim lub w dniu, w którym dziecko nie jest obecne w przedszkolu (do godziny 8.00).

Brak zgłoszenia nieobecności spowoduje, że  opłata za dany miesiąc będzie pomniejszona (z tytułu korzystania z żywienia) o wszystkie dni z wyjątkiem pierwszego.

SPOSOBY ZGŁASZANIA NIEOBECNOŚCI DZIECI:

1. Forma elektroniczna – w systemie eDziecko (edziecko.edu.pl)
            2. Forma telefoniczna jest zarezerwowana dla wyjątkowych losowych sytuacji. Tel.: 17 748 25 48