• ZESPÓŁ ds. PROMOCJI ZDROWIA

Magdalena W.- O. - nauczyciel

Wioletta S. - pracownik niepedagogiczny / kuchnia

Małgorzata T. - rodzic

ZADANIA KOORDYNATORA ds. PROMOCJI ZDROWIA:

1. Upowszechnianie koncepcji promocji zdrowia i PPZ wśród pracowników przedszkola oraz rodziców.

2. Pozyskiwanie uczestnictwa członków społeczności przedszkola i sojuszników w społeczności lokalnej oraz motywowanie ich do wspólnych działań.

3. Inicjowanie, organizacja i koordynowanie prac związanych z dokonywaniem diagnozy, planowaniem działań, ich realizacją i ewaluacją wyników.

4. Kierowanie pracą zespołu ds. promocji zdrowia.

5. Prowadzenie dokumentacji działań przedszkola w zakresie promocji zdrowia.

6. Współpraca z koordynatorami z innych przedszkoli oraz koordynatorem wojewódzkiej/rejonowej sieci PPZ.

ZADANIA I ORGANIZACJA PRACY ZESPOŁU ds. PROMOCJI ZDROWIA:

1. Wspieranie pracy koordynatora i aktywny udział w:

• przeprowadzaniu diagnozy, planowaniu działań, ich realizacji i ewaluacji wyników,

• organizacji szkoleń w zakresie promocji zdrowia,

• prowadzeniu dokumentacji działań w zakresie promocji zdrowia i pracy zespołu.

2. Zespołowe podejmowanie decyzji.

3. Ustalenie reguł pracy zespołu i zakresu zadań poszczególnych członków.

4. Rozwijanie umiejętności osobistych i społecznych członków zespołu.

5. Organizacja spotkań zespołu:

• cykliczność spotkań,

• zaplanowanie spotkań podsumowujących różne etapy pracy,

• praca metodą warsztatową, z aktywnym zaangażowaniem wszystkich uczestników.