Język angielski Rytmika Religia Zajęcia rewalidacyjne Spotkania teatralne Audycje muzyczne Mobilna Filharmonia Spotkania biblioteczne

https://pp35.edupage.org/global/pics/clipart/clipart45.jpg JĘZYK ANGIELSKI

Prowadzący: mgr Anna Uchman - gr. I, II, III, IV, V, VI.

mgr Alicja Olejasz - gr. VII, VIII, IX, X.

ROZKŁAD ZAJĘĆ 2018/2019

10.00 - 10.30

GRUPA X

11.00 – 11.30

https://pp35.edupage.org/global/pics/icons/Other/nu_kchart.gifOBSZARY TEMATYCZNE ZAJĘĆ Z J. ANGIELSKIEGO

Szanowni Państwo!

Zachęcamy wszystkich Państwa do zapoznania się z tekstami
(wierszami, piosenkami i historyjkami), których dzieci słuchają w przedszkolu na zajęciach
z przygotowania do nauki języka angielskiego.

Regularny kontakt z językiem obcym jest dla dzieci bardzo ważny, a słuchanie nagrań połączone
z oglądaniem ilustracji w książkach i gestami sprawi, że Państwa pociechy szybko oswoją się
z językiem angielskim.

Przy każdym z tekstów znajduje się propozycja, jak w trakcie wykonywania codziennych czynności mogą Państwo wykorzystywać tekst, aby utrwalić poznane słowa i całe frazy. Proszę pamiętać,
że gest dziecka wykonany w odpowiednim momencie, np. pomachanie na do widzenia, jest wyrazem zrozumienia sytuacji językowej!

Jeśli macie Państwo obawy przed popełnieniem błędów w wymowie, prosimy o zwrócenie się o pomoc do nauczy­ciela lub skorzystanie z jednego z licznych słowników internetowych, np. Cambridge Dictionary. Słowniki te, poza tłumaczeniem słówek, dają również możliwość usłyszenia ich wymowy.

Wspólne poszukiwanie z dzieckiem słówek w internecie samo w sobie będzie dużą frajdą, a dobry przykład z Pań­stwa strony to największa motywacja dla każdego przedszkolaka.

Ponadto zalecamy wspieranie działań dziecka dających mu możliwość obcowania z językiem, np. poprzez ogląda­nie bajek, słuchanie audiobooków czy piosenek.

GRUPA I, II, III, IV, V, VI

It’s raining, it’s windy

It’s raining, it’s raining, it’s raining heavily! x 3                   Pada, pada, pada rzęsisty deszcz!

It’s windy, it’s windy. One, two, three. x 3                             Wieje, wieje wiatr. Raz, dwa, trzy.

Dzieci, widząc padający deszcz / wiejący wiatr, mogą mówić rymowankę razem z Państwem i pokazywać gestami, co dzieje się za oknem.

Put on your shoes, your shoes, your shoes. 3x
Hurry up. Hurry up. Hurry hurry up!
Put on your jacket, your jacket, your jacket.
Put on your jacket.
Let's go outside.
Hurry up. Hurry up. Hurry, hurry up!
Put on your hat, your hat, your hat.
Put on your hat.
Hurry up. Hurry up. Hurry hurry up!
Put on your shoes. Your jacket. And your hat.

Story:

• Eddie: It’s my birthday today!                             Dziś są moje urodziny!
  • Eddie: It’s raining and it’s windy,                       Pada, jest wietrznie,

but I go to my friends.                                           ale idę do swoich przyjaciół.

• N. i dzieci: Surprise!                                              Niespodzianka!

Happy birthday, Eddie!                                         Wszystkiego najlepszego!

• Eddie: A cake! A present!                                     Tort! Prezent!

Thank you, teacher.                                               Dziękuję pani.

Thank you, boys and girls!                                   Dziękuję wam, chłopcy i dziewczynki!

• Eddie: Oh! It’s my favourite book                      O! To moja ulubiona książka

„Winnie the Pooh”!                                                 Kubuś Puchatek!

Happy birthday

Happy birthday to you,

Happy birthday, dear teddy,

Happy birthday to you!

Piosenka Happy birthday jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych piosenek na świecie.

Dzieci mogą ją śpiewać na przyjęciu urodzinowym.

Anna Uchman

GRUPA VII, VIII, IX, X

Wyliczanka:

I like apples

I like apples. Lubię jabłka.

Apples are yummy! Jabłka są pyszne!

I don’t like bananas. Nie lubię bananów.

Bananas are yucky! Banany są okropne!

I like water. Lubię wodę.

Water is yummy! Woda jest pyszna!

I don’t like lemons. Nie lubię cytryn.

Lemons are yucky! Cytryny są okropne!

Piosenka:

"Yummy twist"

Plums, plums. I like plums. Śliwki, śliwki, lubię śliwki.

Bread, bread. I like bread. Chleb, chleb, lubię chleb.

Cheese, cheese. I like cheese. Ser, ser, lubię ser.

Yummy, yummy twist! Pyszny, pyszny twist.

"The sandwich spell"

Abracadabra the sandwich spell

I like cheese and ham as well.

Abracadabra the sandwich spell

I like eggs and tomatoes as well.

Abracadabra the sandwich spell

I like chicken and lettuce as well.

Alicja Olejasz

PRZYDATNE STRONY INTERNETOWE: