Menu

Wydarzenia 2017/2018 Wydarzenia 2016/2017 Wydarzenia 2015/2016 Wydarzenia 2014/2015 Wydarzenia 2013/2014 Wydarzenia 2012/2013 Wydarzenia 2011/2012 Wydarzenia 2010/2011 Kalendarz imprez

Z życia przedszkola

Wydarzenia 2017/2018

 

SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI MEDYCZNYMI - GRUPA III i VIII

 

13 grudnia 2017 r. dzieci z grup III i VIII wzięły udział w spotkaniu z ratownikami medycznymi, ale nie takimi zwykłymi, tylko z ciociami naszych przedszkolaków Amelki i Kacperka. Panie ratowniczki nauczyły dzieci rozróżniać sytuacje bezpieczne i niebezpieczne dla naszego zdrowia i uwrażliwiły dzieci na właściwe zachowanie na drodze, na podwórku czy w domu. Wspólnie z dziećmi przypomniały numery alarmowe, a dzieci w sposób praktyczny przećwiczyły wybieranie numerów na telefonach. W celu dalszych ćwiczeń praktycznych dzieci przyniosły ze sobą do przedszkola duże misie – maskotki i na nich uczyły się wykonywać pierwszą pomoc przedmedyczną – dzieci wiedzą teraz jak prawidłowo wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową, jak ratować osobę, która się zakrztusiła oraz jak zaopatrzyć drobny uraz. Dzieci zapoznały się również z inteligentnym defibrylatorem, czyli  urządzeniem medycznym, służącym do przeprowadzania zabiegu defibrylacji serca. Na zakończenie kazda grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcia a nastepnie delegacje grup podziękowały naszym gościom za wspaniałą wizytę. W tym miejscu jeszcze raz dziękujemy rodzicom Amelki i Kacperka z zorganizowanie spotkania i pomoc podczas zajęć.


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - GRUPA IV

11 grudnia 2017r. do akcji Cała Polska Czyta Dzieciom dołączyła mamusia Grety z grupy IV. Pani Agnieszka przeczytała przedszkolakom dwie bajeczki. Jedna z nich pt. "Zuzia idzie na bal przebierańców", opowiadała o pewnej dziewczynce, która dostała zaproszenie na przyjęcie urodzinowe pod hasłem "kolorowy podwodny świat". Jednakże okazuje się, iż kostium syreny zakupiony w sklepie okazał się zbyt duży. Zuzia wraz z członkami rodziny próbuje wymyśleć strój, który zachwyci wszystkich gości przyjęcia. Druga książeczka, która również bardzo podobała się przedszkolakom, to "Kicia Kocia sprząta". Nasza bohaterka bawi się wieloma zabawkami, jednakże gdy nadchodzi czas sprzątania ma pewien problem... nie wie od czego zacząć. Bajeczka uczy nas jak sprytnie i szybko posegregować zabawki - mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki wezmą z niej przykład :) Dziękujemy mamusi Grety za poświęcony nam czas i zapraszamy do galerii zdjęć przedszkola.


 

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

 

7 grudnia 2017 r. nasze przedszkole odwiedził Mikołaj, który wraz ze swoim elfem opowiedział nam ciekawą i pouczajacą opowieść pt. "Czerwona czapeczka". Teatrzyk przedstawiał historię leśnych zwierzątek, które właśnie w czerwonej czapeczce, zgubionej przez Mikołaja odnajdują schronienie w zimowy dzień. Po teatrzyku nastąpiła najbardziej wyczekiwana chwila w całym roku... prezenty od Mikołaja!!! Poszczególne grupy zaprezentowały Mikołajowi radosne piosenki i w nagrodę, każdy grzeczny przedszkolak otrzymał ogromną paczkę z zabawkami i smakołykami. Na zakończenie każda grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie i pożegnała się z Mikołajem, życząc sobie szybkiego spotkania za rok!


 

ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE - GRUPA VIII

 

7 grudnia 2017 r. dzieci z grupy VIII odwiedziły Bibliotekę Publiczną – Filia nr 6 w Rzeszowie. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały bajki "Franklin przygotowuje się do świąt". Następnie wymieniły bohaterów wysłuchanej bajki. Odszukały szczegóły na obrazkach i dopasowały prezenty do odpowiednich opakowań. Dzieci wykazały się również sporą znajomością innych bajek o Franklinie, rozwiązywały zagadki oraz kolorowały otrzymane kolorowanki. Przedszkolaki oprócz uczestnictwa w zajęciach, miały możliwość wypożyczenia książeczki, którą samodzielnie sobie wybrały. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć znajdujących się w albumie fotograficznym naszej strony.


 

"JESIENNY ŚWIAT" - KLASA IB i GRUPA VIII w GRUPIE VII

 

1 grudnia 2017 r. przedszkolaki z grupy VII zaprezentowały swoim kolegom i koleżankom z grupy VIII oraz uczniom kl. I b Szkoły Podstawowej nr 23 inscenizację pt. ,,Jesienny świat”. Dzieci zaprezentowały swoje zdolności aktorskie i najlepiej jak tylko potrafią wystąpiły przed publicznością. Goście z uwagą przyglądali się występom swoich młodszych kolegów i koleżanek. Swoją obecnością zaszczyciła nas również sama Pani Wicedyrektor - Renata Bobko. Spotkanie przyniosło wiele radości i uśmiechu. Ponadto było okazją do integracji dzieci młodszych ze starszymi i wymiany doświadczeń. Ślicznie dziękujemy gościom za przybycie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć znajdujących się w albumie fotograficznym naszej strony.


"ANDRZEJKOWE WRÓŻBY"

ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE VIII

30 listopada 2017 r.  miały miejsce zajęcia otwarte dla rodziców dzieci z grupy VIII. Przybyli rodzice i dzieci przeniosły się do krainy wróżb i czarów wróżki Tamidy. W formie zabawy i z przymróżeniem oka staraliśmy sie dowiedzieć co nas czeka w przyszłości? Oprócz wróżb dzieci zaprezentowały rodzicom piosenki (miedzy innymi z wykorzystaniem dzwonków), umiejetność rozpoznawania swojego imienia, liter i cyfr. Wspólnie z rodzicami dzieci spędziły miło czas na radosnej zabawie. Mamy nadzieję, że chociaż niektóre przepowiednie, szczególnie te dobre, się spełnią;-)


"ANDRZEJKOWE CZARY - MARY"

GRUPA VI

30 listopada 2017 r. sala grupy VI zamieniła się w czarodziejską, magiczną salę wróżb i czarów. Zapalone świece, nietoperze nad głowami, gdzieniegdzie duszki i czarownice śmiejące się na miotle...nic tylko wróżyć sobie przyszłość i przepowiadać, co się wydarzy, a w roli wróżek panie: Kasia i Ewelina. Dzieci z ooogromnym przejęciem i zaciekawieniem oczekiwały kolejnych wróżb przy udziale swoich rodziców. Historię wróżb andrzejkowych przybliżyła dzieciom z księgi wróżb jedna z wróżek, a rodzice pomogli naszym przedszkolakom w andrzejkowych puzzlach. Nastrojowa, tajemnicza muzyka zachęciła dzieci do złożenia darów - monet w ,,studni'', aby spełniły się ich życzenia, a zaczarowane pudełko wywróżyło naszym podopiecznym ciekawe zawody - będziemy więc mieli kiedyś wśród swych absolwentów piłkarzy, lekarzy, dentystów, piekarzy, nie zabraknie oczywiście też nauczycieli:) O przestrogach na przyszłość dzieci dowiedziąły się, losując różnorodne kartoniki z kolorami, co niektórzy dowiedzieli się, że nie warto jeść dużo słodyczy, ani zbyt długo leniuchować:), co potwierdzili oczywiście rodzice. Czarodziejska torebka z kolei podpowiedziała nam o różnorodnych upodobaniach naszych przedszkolaków - muzycznych, sportowych i rekreacyjnych. Nie zabrakło oczywiście andrzejkowych piosenek oraz wesołego tańca z balonami z udziałem rodziców. A na zakończenie...wybuchowa niespodzianka - słodkości dla naszych małych wróżbitów:) kto wie,może niektóre wróżby spełnią się w przyszłości... Dziękujemy rodzicom za przybycie  i udział we wspólnych zabawach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć znajdujących się w albumie fotograficznym naszej strony. 


 

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW W GRUPE VII

 

30 listopada 2017 r. w grupie VII odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców. Dzieci zaprezentowały przedstawienie pt. „Jesienny świat”. Wychowankowie wcielili się w role: Pani Jesieni, wróżek, wiewiórek, jeża, zajączka, listków, wietrzyka, króla deszczowego, chmurki oraz dzieci spacerujących z parasolami. Przedszkolaki były doskonałymi aktorami, co docenili Rodzice bijąc brawa i chwaląc swoje pociechy. Po zajęciach nadszedł czas na warsztaty plastyczne: dzieci wraz z Rodzicami wykonywały jesienne mandale. Efekt końcowy był zaskakujący. Każda praca była ciekawa, oryginalna i niepowtarzalna. Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie i udział w zajęciach.


ANDRZEJKI - CZAS WESOŁEJ ZABAWY

GRUPA IX

30 listopada 2017 r. w grupie IX odbyły się zajecia otwarte dla rodziców. Zgodnie z ich tematem w naszej sali zagościł nastrój wesołej zabawy za sprawą wróżb i zabaw andrzejkowych. Po powitaniu rodziców przez nauczycielki nastapiła cześć, której nasze przedszkolaki nie mogły się doczekać przez cały dzień. W ruch wprawione zostały: "koło fortuny" z hasłami, pod którymi ukryte były przepowiednie dotyczące przyszłości dzieci, talerzyki z symbolami nadchodzących wydarzeń oraz baloniki z ukrytą wróżbą. Po takich emocjach nastąpiła część artystyczna podczas, której dzieci miały za zadanie udekorować klucz a po skończonej pracy odtańczyły sambę w parach. Rodzice również zostali poproszeni o aktywność i wraz ze swoimi pociechami wzięli udział w konkursie tańca na gazecie. Kulminacją spotkania było lanie wosku przez przygotowane wcześniej klucze - natomiast woskowe odlewy były kolejną okazją do spojrzenia w przyszłość naszych podopiecznych. Bardzo dziekujemy rodzicom za przybycie i zapraszamy do albumu fotograficznego.


ANDRZEJKI - GRUPA II

30 listopada 2017 r. w grupie II odbyły się Andrzejki, podczas których przedszkolaki zapoznały się z tradycją i historią powstania tego święta. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wróżby, takie jak : Wirująca butelka, Wróżby z kubeczków, Kim będziesz w przyszłości? czy Cukierkowa wróżba. Znaczną część andrzejkowych uroczystości wypełniały tańce, pląsy i zabawy przy muzyce, które sprawiły, iż wśród przedszkolaków zagościł radosny i wyjątkowy nastrój. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym na naszej stronie internetowej. 


SPOTKANIE Z DRUŻYNĄ SIATKAREK - GRUPA X

30 listopada 2017 r.  dzieci z grupy X wzięły udział w spotkaniu z siatkarkami KS Dwelopres Rzeszów, które odbyło się w Szkole Podstawowej na 23. Na powitanie gości przedszkolaki wspólnie z uczniami utworzyły kolorowy szpaler, przez który przeszły siatkarki wraz ze swoim trenerem. Następnie dziewczynki z kolorowymi pomponami, ku zaskoczeniu wszystkich pięknie zatańczyły taniec cheerleaderek przygotowany przez panią Jolantę Zając. Mieliśmy okazję poznać bliżej zawodniczki, ich zainteresowania, pasje, drogę do kariery. Oglądaliśmy również krótką rozgrywkę między siatkarkami a uczniami. Walka była wyrównana! Na zakończenie zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie i otrzymaliśmy słodkie upominki od siatkarek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszej stronie.


GRUPA VII Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 9

 

28 listopada 2017 r. dzieci z gr. VII odwiedziły przedszkolaków z PP nr 9. Starszaki przygotowane przez p. Adę i Kingę zaprezentowały młodszym koleżankom i kolegom przedstawienie  pt: „Jesienny świat”. Maluszki z niezwykłą uwagą oglądały teatrzyk. Różnorodna muzyka, kolorowe stroje i głośne i odważne występy dzieci z gr. VII wprawiły widzów w doskonały nastrój. Gospodarze nagrodzili nas wielkimi brawami. Po występie dzieci z PP 9 wspólnie z p. Jolą zaprezentowały dla nas kilka tańców oraz piosenek. W ramach integracji wspólnie wykonaliśmy kilka układów tanecznych m.in. do muzyki wg B. Strauss. Na koniec spotkania maluszki przygotowały dla nas wspaniałą niespodziankę: książeczki, odznaki, ołówki oraz pyyyszny poczęstunek:-) Wspólne zajęcia dostarczyły dzieciom wiele radości i uśmiechu. Bardzo dziękujemy Pani Joli i dzieciom za zaproszenie i miłe przyjęcie. Zapraszamy do galerii zdjęć.


ANDRZEJKOWY POKAZ MODY - GRUPA IV

Andrzejkowy Pokaz Mody dzieci z grupy IV odbył się we wtorek 28 listopada 2017r. i był wspaniałą okazją do zaprezentowania strojów, które dzieci przygotowały wraz ze swoimi rodzicami. Na pokaz zaproszone zostały grupy III oraz V, które dopingowały małych modeli. Na pokazie nie zabrakło pięknych księżniczek, odważnych superbohaterów, uroczych zwierzątek oraz magicznych wróżek. Pojawiły się także stroje czarownic, piratów oraz innych strachów, a na koniec swoje przebrania zaprezentowały dzieci jedyne w swoim rodzaju - piłkarz, lekarka, ninja, kowboj, minionek i strażak. Zapraszamy do galerii przedszkola, w której znajdują się zdjęcia z wydarzenia. Dziękujemy serdecznie rodzicom dzieci z grupy IV za przygotowanie przebrań. 


JESIENNY ŚWIAT - WSPÓLNE ZAJĘCIA GRUP V i VII

 

27 listopada 2017 r. grupa V miała okazję obejrzeć przedstawienie w wykonaniu kolegów i koleżanek z gr. VII. Dzieci zaprezentowały teatrzyk pt: „Jesienny świat”, podczas którego wprawiły widzów w doskonały humor. Na zakończenie spotkania zaprosiliśmy przedszkolaków z gr. V do wspólnych zabaw. Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym naszej strony.


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - GRUPA IV

27 listopada 2017r. do akcji Cała Polska Czyta Dzieciom dołączył Dziadzio Zuzi z grupy IV. Pan Jan czytał przedszkolakom o przygodach żółwika Franklina, które zawsze są pełne niespodzianek. Tym razem zakończenie bajki, również zaskoczyło i rozśmieszyło całą grupę. Dziękujemy Dziadziowi Zuzi za poświęcony nam czas i zapraszamy do galerii zdjęć przedszkola.


WIZYTA W KUCHNI - GRUPA I

W ramach treści programowych przedszkolaki uczestniczyły w dniu 27 listopada 2017 r. w wycieczce do przedszkolnej kuchni. Dzieci z grupy I zawitały w przedszkolnej kuchni, aby poznać jej sekrety i zagadki. Tam powitane przez panie kucharki zostały oprowadzone po kuchni i zapoznane ze sprzętami, których używa się podczas przygotowywania posiłków. Oglądały jej wyposażenie, rozpoznawały i nazywały znajdujące się tam urządzenia i akcesoria kuchenne potrzebne do pracy. Ogromną frajdą okazało się oglądanie ogromnych garnków, misek i patelni, w których panie kucharki przygotowują przepyszne posiłki. Panie zwróciły uwagę dzieci na swój strój, podkreśliły znaczenie zachowania czystości podczas przygotowywania posiłków. 


PRZEDSTAWIENIE  "KOLORY MIASTA" - GRUPA VII i VIII

29 listopada 2017 r. dwie grupy z naszego przedszkola - VII i VIII uczestniczyły w przedstawieniu „Kolory Miasta”. Jest to spektakl ekologiczny, pełen magii i dobrego humoru. Poprzez dobrą zabawę uczy, jak ważna w życiu człowieka jest przyroda. Kształtuje wśród najmłodszych pełną szacunku postawę wobec natury. Zaznajamia dzieci z pojęciem niskiej emisji, smogu i jego szkodliwości. Bohaterowie bajki przywracają czystość i barwy miastu, przypominając dzieciom do jakich kolorów pojemników wyrzucamy konkretne śmieci. Dzieci miały okazję powtórzyć zasady segregacji odpadów, a także samodzielnie podzielić je na scenie. Poznały pojęcie recyklingu, a także odpady, które można poddać temu procesowi. Poprzez ten wyjątkowy interaktywny spektakl, w którym uczestniczyły nasze przedszkolaki, nauczyły się one jak „odczarować” nasze polskie miasta, by stały się ekologiczne i kolorowe. Przedstawienie zostało zorganizowane i sfinansowane przez Gminę Miasto Rzeszów.


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W GRUPIE VII 

 

23 listopada 2017 r.  przedszkolaki z grupy VII odwiedzili uczniowie z klasy III b SP nr 23. Starsi koledzy przybyli do przedszkola ze swoimi pluszowymi ulubieńcami, gdyż wspólnie z przedszkolakami świętowali Dzień Pluszowe Misia.  Spotkanie rozpoczęło się od przywitania tańcem przybyłych gości. Dzieci dowiedziały się skąd wzięła się nazwa tego święta oraz wspólnie rozwiązywały zagadki o różnych misiach z bajek. Następnie wszyscy witali się i przytulali z misiami oraz bawili się kolorową chustą. Uczniowie przygotowali dla przedszkolaków recytację wiersza, pt. „Naprawimy misia” oraz czytali bajkę pt. „Pan Miś jest głodny”. Na zakończenie spotkania każdy spróbował przysmaku misiów, pysznego miodu, który smakował zarówno uczniom jak i przedszkolakom. Wspólne świętowanie przyniosło wszystkim wiele radości i uśmiechu.


POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ - GRUPA X

23 listopada 2017 r. dzieci z grupy X wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Mody Ekologicznej zorganizowanym przez Przedszkole Publiczne Nr 28. Odbył się on w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie. Dzieci w pięknych, błyszczących strojach wykonanych z materiałów przeznaczonych do recyklingu zaprezentowały się w układzie choreograficznym p.t. „Międzygalaktyczna podróż” przygotowanym przez panią Magdalenę Wiśniewską-Oppenauer. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem - jak na prawdziwych modeli przystało prezentowały stroje z kolekcji kosmicznej. W role projektantów wcieliły się nauczycielki pani Iwona Lasek i Magdalena Wiśniewska-Oppenauer. Dziękujemy rodzicom za pomoc i dostarczenie niezbędnych materiałów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - GRUPA I i II

 

W dniu 22 listopada 2017 r. odbyła się ważna uroczystość w życiu dzieci z grupy I i II, które we wrześniu po raz pierwszy wkroczyły w progi naszego przedszkola - "Pasowanie na Przedszkolaka". Na początek dzieci zaprezentowały swoje umiejętności: śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły oraz grały na instrumentach. Po złożeniu uroczystego ślubowania Pani Dyrektor Małgorzata Adamska – Jesiołkiewicz oraz Pani Dyrektor Renata Bobko za pomocą czarodziejskiego ołówka uroczyście pasowały każdego maluszka na przedszkolaka. Na pamiątkę tak ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom i książeczkę. Gratulujemy dzielnym przedszkolakom, których oficjalnie przyjęliśmy do naszego przedszkolnego grona oraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć znajdujących się w albumie fotograficznym naszej strony.


PISZEMY LISTY DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - GRUPA IV

Od wielu, wielu lat wszystkie dzieci na świecie z niecierpliwieniem czekają na wizytę Świętego Mikołaja.  Jedną z tradycji oczekiwania na spotkanie z tym przemiłym gościem jest pisanie listów z prośbą o upragnione prezenty. Dlatego też, przedszkolaki z grupy IV, również postanowiły przygotować oraz wysłać listy do Świętego Mikołaja. Nasze czterolatki nie potrafią jeszcze pisać, ale za to pięknie rysują, w związku z tym namalowały wymarzone zabawki. Następnie, 24 listopada 2017r., z zaadresowanymi kopertami oraz własnoręcznie wykonanymi znaczkami dzieci wraz z wychowawczyniami udały się na pocztę w celu wysłania listów do Laponii. Bardzo mocno wierzymy, że każde marzenie o pięknym prezencie zostanie spełnione. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć znajdujących się w albumie fotograficznym naszej strony internetowej.


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

24 listopada 2017 r.  w naszym przedszkolu obchodziliśmy ,,Dzień Pluszowego Msia''. Lubisiowy tort,  mnóstwo misiów i oczywiście ulubiony przysmak Kubusia Puchatka - wieelkie słoiki miodu - wszystko to zachęciło naszego Jubilata, aby w tak ważnym dla niego urodzinowym dniu odwiedzić przedszkolaków. Każda grupa zaprezentowała Kubusiowi najpiękniej, jak potrafi piosenkę, wierszyk oraz oczywiście najgłośniej wyśpiewane STO LAT! Kubuś Puchatek przygotował dla dzieci konkursy - wyjadanie miodku, rozpoznawanie bajek po wysłuchaniu krótkiej ścieżki dźwiękowej,  malowanie misia z zamkniętymi oczami, wykazanie się wiedzą nt. zwyczajów niedźwiedzi. Dzieci świetnie poradziły sobie z tymi zadaniami, za co zostały nagrodzone misiową opaską. Na zakończenie nasz Jubilat wesołą muzyką zaprosił przedszkolaków do wspólej zabawy ze swoimi pluszakami oraz do słodkiego lubisiowego począstunku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć  z tego wydarzenia znajdujących się w albumie fotograficznym naszej strony. 


KONKURS "POSIŁEK JAK SIĘ PATRZY"

24 listopada 2017 r. odbyło się rozstrzygniecie konkursu kulinarno-fotograficznego „Posiłek jak się patrzy”. W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem „Marchewka w roli głównej”. W związku z tym zadaniem dzieci i rodziców było przygotowanie zdrowego i pysznego posiłku z wykorzystaniem marchewki. Wśród konkursowych dań przeważały babeczki i placki marchewkowe, ale nie brakowało również zup, surówek, soków i pysznych kompozycji na talerzu. Mamy nadzieję, że wszystkie wykonane dania zostały z apetytem zjedzone przez naszych małych kucharzy. Ponieważ wybór zwycięzcy był bardzo trudny z uwagi na różnorodność wykonanych posiłków, organizatorzy postanowili nagrodzić wszystkie dzieci. Przedszkolaki otrzymały drobne upominki oraz zdjęcie w formacie A4. Mamy nadzieję, że pozostanie ono miłą pamiątką i przypominać będzie, że gotowanie z rodzicami to wielka frajda i miłe spędzanie czasu wolnego:-)


SAŁATKA OWOCOWA - GRUPA II

23 listopada 2017 roku w ramach tygodnia "Dbamy o zdrowie" przedszkolaki z grupy II samodzielnie wykonały pyszną sałatkę owocową. Każdy otrzymał deseczkę, talerzyk i plastikowy nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia owoców. Podczas przyrządzania sałatki przedszkolaki uczyły się, że zarówno jedzenie, jak i przygotowywanie posiłków wymaga przestrzegania zasad higieny. Samodzielne wykonanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji i radości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - GRUPA IV

Kolejny rodzic z grupy IV dołączył do akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Dziękujemy p. Zuzannie Nogaj za poświęcony nam 23 listopada 2017 r. czas. Tym razem dzieci wysłuchały opowiadań o małej dziewczynce Madlen, mieszkającej w ogromnym mieści - Paryżu. Przedszkolaki chętnie słuchały o życiu dziewczynki i starały się zapamiętać szczegóły, o które pytała na końcu mama Idalki. Zapraszamy do galerii przedszkola, w której znajdują się zdjęcia z tego wydarzenia.


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - GRUPA VII

22 listopada 2017 r. w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” grupę VII odwiedziła mama Leny. Pani Kamila przeczytała dzieciom bajki, m.in.: o wróżkach, o pieskach, o skrzacie, krasnoludkach i Jeżyku Dudusiu. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały bajek oraz chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez mamusię Leny. Pod koniec spotkania zaprosiliśmy Panią Kamilę do wspólnych tańców. Wspólnie zatańczyliśmy piosenkę o misiu oraz „Epo I Tai Tai E” . Nie zabrakło oczywiście ulubionej piosenki dzieci – „Micziganki”. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i miłe spotkanie. Zachęcamy innych rodziców do włączenia się w akcję. Zapraszamy do albumu fotograficznego naszej strony.


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - GRUPA IV

22 listopada 2017 r. grupa IV gościła p. Tadeusza Chrobak - dziadka jednej z dziewczynek, który zechciał włączyć się w akcję Cała Polska Czyta Dzieciom. Czytany przez niego utwór to książka będąca lekturą w młodszych klasach szkolnych - "Nasza mama czarodziejka". Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały trzech opowiadań, o których chętnie rozmawiały z dziadkiem Kalinki. Dziękujemy serdecznie za poświęcony nam czas i zapraszamy do obejrzenia zdjęć w  galerii przedszkola.


ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE - GRUPA IX

21 listopada 2017 r. dzieci z grupy IX uczestniczyły w kolejnych zajęciach bibliotecznych w ramach edukacji czytelniczej „Moje pierwsze spotkania z bajką”. Tym razem przedszkolaki wraz z prowadzącą próbowali odpowiedzieć na pytanie „Czym jest przyjaźń?” Dzieci odpowiadały na pytania - Kto może być naszym przyjacielem?, Co należy robić aby utrzymać przyjaźń? Następnie dzieci rozwiązywały zagadki obrazkowe oraz dopasowywały przyjaciół z ze znanych bajek. Z zaciekawieniem obejrzały bajkę z serii Bolek i Lolek pt. Imieniny Toli. Na zakończenie dzieci uczestniczyły w zabawie ruchowej „Krąg przyjaźni”. Po wypożyczeniu książek zadowolone przedszkolaki wróciły do przedszkola.


AUDYCJA MUZYCZNA "MARSZOWYM KROKIEM"

 

20 listopada 2017 r. po raz kolejny gościliśmy muzyków Filharmonii Podkarpackiej. Tym razem audycja przebiegała pod hasłem "Marszowym krokiem”. Dzieci przy akompaniamencie instrumentów dętych uczciły obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zabrzmiały, nie tylko marsze towarzyszące ważnym uroczystościom, ale również te tworzone przez znanych kompozytorów,


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - GRUPA IV

14 listopada 2017 r. grupę IV odwiedziła mamusia Adasia - Pani Ewa, która w ramach Akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" przeczytała przedszkolakom bardzo ciekawe i zabawne opowiadanie pt. "Bartek, Lenka i sny - Mama urwis" autorstwa Joanny Wachowiak. Historia opowiada o przedszkolaku - Bartku, który miał pewien wesoły oraz zabawny sen - jego mamusia miała znowu 5 lat... Jako rówieśnicy wybierają się do przedszkola, gdzie przeżywają bardzo interesujący, pełen wrażeń oraz przygód dzień. Dziękujemy mamusi Adasia za mile spędzony czas oraz za słodki poczęstunek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie przedszkola.


SOK OWOCOWO - WARZYWNY - GRUPA II

13 listopada 2017r. przedszkolaki z grupy II wykonały pyszny i zdrowy sok z jabłuszek, marchewki i dyni. Nasze maluszki z ogromnym zainteresowaniem przyglądały się pracy sokowirówki, która w magiczny sposób przemieniła pokrojone owoce i warzywa w sok. Taki samodzielnie wykonany sok bardzo wszystkim smakował, pomimo iż nie zawierał cukru i konserwantów. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przyniesienie smacznych jabłuszek i zapraszamy do obejrzenia zdjęć w przedszkolnym albumie fotograficznym.


DESZCZOWE ZABAWY - GRUPA II

W dniach od 13 do 17 listopada 2017 r. przedszkolaki z grupy II przekonały się, że w czasie deszczu dzieci nie muszą się nudzić. Przedszkolaki tańczyły do deszczowej muzyki, pokonały deszczowy tor przeszkód oraz wykonały kolorowe parasole. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym naszej strony.


 

WYSTAWA MILITARIÓW

 

13 listopada 2017 r. w Zespole Szkolno -  Przedszkolnym Nr 5 miała miejsce wystawa militariów z II Wojny Światowej, uczestniczyły w niej dzieci z grup IX i X z naszego przedszkola. Dzieci zapoznały się z umundurowaniem żołnierzy Wojska Polskiego z okresu II Wojny Światowej. Ciekawą atrakcją była grupa rekonstrukcyjna młodych Powstańców Warszawskich w charakterystycznych dla tego okresu strojach. Organizator wystawy wśród swoich eksponatów posiadał takie "perełki" jak oryginalny nieśmiertelnik żołnierza poległego pod Monte Cassino. Pośród zgromadzonych muzealiów znalazły się również menażki, hełmy, pasy, plecaki, czapki,apteczka oraz broń żołnierzy z okresu II Wojny Światowej. Dzieci z dużym zaciekawieniem wysłuchały faktów historycznych dotyczacych walki o niepodległość naszej Ojczyzny.


"JAK  PSTRYK I BZIK ZOSTALI OŚWIECENI?"

13 listopada 2017 r. dzieci z grup od V do X naszego przedszkola obejrzały edukacyjne przedstawienie „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni?” w wykonaniu aktorów Teatru PGE. Aktorzy przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej oraz numer alarmowy pogotowia energetycznego - 991. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jak powstaje prąd, kiedy może być niebezpieczny, jak należy się w takich sytuacjach zachować, co oznaczają znaki na transformatorach, a także to, jak oszczędzać energię elektryczną? Dzieci poznały uroczą wróżkę Energuszkę i dwóch braci, z których jeden - Bzik nie potrafił mądrze obchodzić się z urządzeniami elektrycznymi i został zamieniony w robota. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy bohaterów. Pstryk pomógł bratu rozwiązać zagadki wróżki i znów Bzik stał się chłopcem. Oczywiście po przeżytej przygodzie chłopcy mądrzej i bezpieczniej obchodzili się z prądem. Dzieci miały okazję podziwiać nie tylko grę aktorów, ale również zobaczyć ogromne lalki -kukiełki. Na zakończenie spotkania dzieci rozwiązały krzyżówkę, podsumowującą tematykę spektaklu.


PRZEGLĄD PIEŚNI I PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH

10 listopada 2017 r. dzieci z grup IX i X wzięły udział w "Szkolnym Przeglądzie Pieśni i Piosenek Patriotycznych" zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 23 w kolejną rocznicę odzyskania niepodległości. Przedszkolaki pamiętając o tragicznych wydarzeniach historycznych zaprezentowały popularne pieśni patriotyczne. Grupa IX zaśpiewała utwór "Piechota" wzbogacając występ wykonaniem linii melodycznej przy użyciu BumBumRurek i tamburyn. Natomiast grupa X wyśpiewała pięknie i radośnie pieśń "Przybyli ułani pod okienko". Po swoich występach dzieci miały również możliwość wysłuchania pieśni i piosenek w wykonaniu starszych kolegów. Na zakończenie wszyscy, ciesząc się, że żyjemy w wolnej Polsce, zaśpiewali piosenkę "Kocham Cię, Polsko".


AKCJA "ŚWIATEŁKO PAMIĘCI"

10 listopada 2017 r. miało miejsce zakończenie Akcji "Światełko Pamięci", zorganizowanej przez Panią Bernadettę Kamińską oraz Natalię Kulińską. Łącznie zebrano 91 sztuk białych i czerwonych zniczy, które zostały dostarczone przez delegację dzieci, żołnierzy Obrony Terytorialnej oraz nauczycieli, na Stary Cmentarz przy ul. Targowej w Rzeszowie. Celem akcji było uczczenie pamięci o nieznanych żołnierzach, którzy odeszli walcząc o naszą Ojczyznę. Bardzo dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji oraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć znajdujących się w albumie fotograficznym naszej strony internetowej.


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2017r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Dzieci z grupy III i V wraz z paniami przygotowały akademię. Były wiersze, piosenki oraz krótka inscenizacja. Przedszkolaki złożyły symboliczne znicze pod godłem Polski w hołdzie poległym Polakom. Obchody święta Odzyskania Niepodległości uświetnili także swoja osobą żołnierze Obrony Terytorialnej. Po uroczystym przemarszu wojska wszyscy wspólnie odśpiewali hymn Polski. Na zakończenie akademii gościnnie wystąpili uczniowie z klasy 3 g ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Rzeszowie przygotowani przez panią Patrycję Grabiec. Po występach żołnierze zaprosili wszystkich przedszkolaków do kącika militariów w celu prezentacji wojskowego sprzętu i umundurowania. Dzieci mogły także zadać pytania naszym gościom. Uroczystość z okazji święta Odzyskania Niepodległości przygotowały i poprowadziły nauczycielki: Joanna Janas i Alicja Olejasz. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.


SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

9 listopada 2017 r. w naszym przedszkolu odbyła się ewakuacja próbna. Dzieci ze wszystkich grup spisały się wspaniale i w nagrodę otrzymały możliwość obejrzenia z bliska wozów bojowych Staży Pożarnej. Strażacy zaprezentowali dzieciom podstawowe wyposażenie: kaski, weże, nożyce do cięcia metalu i wiele innych. Dzieci z zainteresowaniem słuchały informacji o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażaków. Dziękujemy strazakim ze Miejskiej Straży Pożarnej za poświecony czas.


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - GRUPA IV

W środę 8 listopada 2017r. grupę IV odwiedziła kolejna mamusia biorąca udział w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom - p. A. Papciak-Gąsiorek. Mama Frania przeczytała przedszkolakom zabawną historię pt. "Bzyk Brzęk". Dzieci śmiały się jeszcze długo po usłyszeniu jaką przygodą była wizyta Brzęka w szafie. Dziękujemy serdecznie za poświęcony nam czas i zapraszamy ponownie :) Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola. 


JAK TO Z TYM PIENIĄDZEM BYŁO?

- CZYLI HISTORIA PIENIĄDZA DLA MALUCHÓW

7, 8 i 9 listopada 2017 r. dzieci z grup V, VI, VII, VIII, IX i  X uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych „Jak to z tym pieniądzem było – czyli historia pieniądza dla maluchów”, które odbyły się w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. Celem zajęć było przybliżenie dzieciom historii i roli pieniądza w życiu dawnych i współczesnych pokoleń oraz ukazanie znaczenia, jakie odgrywa pieniądz w życiu człowieka. Zajęcia edukacyjne odbyły się metodami aktywizującymi w oparciu o specjalnie przygotowane pomoce dydaktyczne, dzieci świetnie bawiły się podczas układania domino i olbrzymich puzzli, przedstawiających banknoty polskie na przestrzeni wieków. Bardzo ekscytująca okazała się również gra planszowa, w której pionkami były same dzieci. Każdy przedszkolak otrzymał specjalnie przygotowany „Pakiet edukacyjny”, w którym znajdują się m.in.: gra „Uczę się oszczędzać” czy folder „Z pieniądzem przez wieki”. Podczas zajęć dzieci uczestniczyły także w wybijaniu pamiątkowego „1 GROSZA RZESZOWSKIEGO", którego każde dziecko otrzymało na pamiątkę wizyty w Muzeum. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć znajdujących sie w albumie fotograficznym naszej strony. 


WIZYTA W PRZEDSZKOLNEJ KUCHNI - GRUPA II

6 listopada 2017r. przedszkolaki z grupy II udały się z wizytą do przedszkolnej kuchni, czyli miejsca, gdzie codziennie powstają pyszne i zdrowe posiłki. Nasze maluszki miały możliwość zajrzenia do wszystkich kuchennych pomieszczeń, w tym do magazynu z żywnością, gdzie przechowuje się zakupioną żywność na półkach, w ogromnych lodówkach i zamrażalkach. Ogromną frajdą okazało się oglądanie sporych rozmiarów garnków, łyżek, misek i patelni, a także specjalnych urządzeń, które znacznie ułatwiają pracę Paniom kucharkom. Duże zainteresowanie wzbudziła również ogromna maszyna do obierania ziemniaków. Przedszkolaki serdecznie dziękują Paniom kucharkom za poświęcony czas i cenne informacje. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - GRUPA VII

 

7 listopada 2017 r. przedszkolaków z grupy VII odwiedził tata Kasi. Pan Dariusz przeczytał dzieciom dwie bajki z serii „Franklin”. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem słuchały przygód swojego ulubionego bohatera.  W podziękowaniu za czytanie bajki Kasia w imieniu grupy wręczyła tatusiowi pamiątkowy dyplom. Na zakończenie zajęć zaprosiliśmy Pana Darka do wspólnego tańca: taniec „Misia-Pysia” oraz „Micziganka”. Wszyscy świetnie się bawili:-) Serdecznie dziękujemy tatusiowi Kasi za poświęcony nam czas. Zachęcamy innych rodziców do włączenia się do akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Zapraszamy do albumu fotograficznego naszej strony.


LOT CZARODZIEJSKIM DYWANEM DO KRAINY BAŚNI - GRUPA IV

Od 30 października do 3 listopada 2017 roku, przedszkolaki z grupy IV miały możliwość popisania się swoją wiedzą na temat bajek i baśni. W październiku średniaki systematycznie zapoznawały się z treścią różnorodnych baśni, m. in.: "Trzy świnki", "Kopciuszek", "Śpiąca Królewna", "O Czerwonym Kapturku", "Złotowłosa i trzy misie", "Śnieżka", "O rybaku i złotej rybce", "Jaś i Małgosia" i wiele innych. Przedszkolaki z łatwością rozwiązywały zagadki tematyczne oraz wyszukiwały rekwizyty związane z daną bajką, bardzo szybko odgadywały z jakiej bajki pochodzą śpiewane piosenki, bezbłędnie rozwiązywały quizy dotyczące znajomości treści z poznanych utworów. Ulubionymi zabawami okazała się pomoc Czerwonemu Kapturkowi (skompletowanie koszyka ze smakołykami i kwiatami dla ukochanej Babci) oraz Kopciuszkowi (oddzielenie fasoli od kaszy - zadania przydzielonego przez złą macochę). Przedszkolaki doskonale wysnuwały morał z poznanych baśni - wyjaśniały puentę, czyli naukę jaka płynie z każdej bajki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć znajdujących się w albumie fotograficznym.


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - GRUPA II
 

3 listopada 2017 r. dzieci z grupy II odwiedził Pan Dawid Pączek, tata naszej Amelki. Spotkanie było kontynuacją programu "Cała Polska czyta dzieciom". Pan Dawid przeczytał przedszkolakom bajkę pod tytułem "Noc wigilijna Olafa". Treść lektury podparta była barwnymi ilustracjami, które dzieci z zapartym tchem obserwowały. W ramach podziękowania, maluszki - wspólnie z Panem Dawidem - wykonały taniec do utworów: "Chu chu ua" oraz "Hokey Cokey". Serdecznie dziękujemy tatusiowi Amelki za poświęcony czas oraz zaangażowanie w projekt czytelniczy. 


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - GRUPA IV

 

2 listopada 2017 r. grupę IV odwiedziła mama Karinki - Pani Aneta, która w ramach Akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" przeczytała przedszkolakom bajeczkę o pewnej małej, ślicznej dziewczynce, która nosiła aksamitną, czerwoną pelerynkę podarowaną przez ukochaną babcię. Mowa oczywiście o baśni "O Czerwonym Kapturku", którą wszystkie przedszkolaki znają i bardzo kochają. Dziękujemy mamusi Karinki za mile spędzony czas oraz za słodki poczęstunek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie przedszkola.


 

JESIENNA SZARUGA - GRUPA II Z WIZYTĄ w GRUPIE IX

 

27 października 2017 r. dzieci z grupy II odwiedziły swoich starszych kolegów i koleżanki z grupy IX.  Motywem przewodnim spotkania był montaż słowno – muzyczny pt. „Jesienna szaruga”.  Przedszkolaki z grupy IX wzorowo zaprezentowały się w inscenizacji do wiersza pt. „Panie listopadzie”. Wykonały również układ choreograficzny przygotowany przez p. Bogusławę Świątkowską do piosenki „Taniec w deszczu”.  Maluchy z dużym zainteresowaniem wysłuchały historyjki obrazkowej dotyczącej kolorowego parasola i pomogły w jego odnalezieniu. Po występie przedszkolaki wzięły udział w jesiennym slalomie z parasolem pomiędzy kałużami deszczu. Dziękujemy grupie IX za miłe spotkanie i zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.


WITAMINKI - GRUPA IX Z WIZYTĄ U GRUPY I

 

27 października 2017 r. grupa IX odwiedziła grupę I. Celem spotkania była prezentacja programu artystycznego przygotowanego dla grupy trzylatków. Tematem wizyty były natomiast "Witaminki". Grupa IX po przywitaniu zaśpiewała piosenkę "W sadzie jesienią", następnie dzieci zaprezentowały wiersz Jana Brzechwy "Pomidor" a zakończeniem części artystycznej było odtańczenie wraz ze śpiewem rock'n roll-a do utworu "Idą witaminki". Po występie obydwie grupy z równą aktywnością brały udział w rozmowie dotyczacej korzyści płynacych ze zdrowego trybu życia i własciwego odżywiania. Dziekujemy grupie I za uwagę i zapraszamy do albumu fotograficznego.


ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE - GRUPA IX

 

26 października 2017 r. dzieci z grupy IX odwiedziły Miejską Bibliotekę na osiedlu Nowe Miasto. Nie była to pierwsza wizyta naszej grupy w tym miejscu. Na pierwszym spotkaniu zapoznały się z zasadami zachowania i korzystania z zasobów biblioteki oraz założyły karty biblioteczne. Wyposażne w wiedzę i karty stawiły się powtórnie a po powitaniu przez panie bibliotekarki samodzielnie dokonały wyboru książek, które zabrały do domu.  Kolejnym ważnym punktem spotkania była podróż w świat baśni. Pani Kinga przygotowała dzieci baśń "Księżniczka na ziarnku grochu", po przeczytaniu utworu dzieci wykazywały się swoimi spostrzeżeniami w swobodnej rozmowie. Ostatnią atrakcją spotkania był szereg konkursów i zabaw integracyjnych przygotowanych przez panie z biblioteki. Bardzo dziękujemy za tak miłe przyjęcie. Zapraszamy do albumu fotograficznego.


ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE - GRUPA VIII

 

25 października 2017 r. dzieci z grupy VIII uczestniczyły w zajęciach w Miejskiej i Publicznej Bibliotece - Filia Nr 6 w Rzeszowie. Jak zwykle pani bardzo ciepło i z uśmiechem przywitała  nas w progach biblioteki następnie dzieci wybrały sobie osobiście bajki do wypożyczenia i usiadły na przygotowanych poduszkach. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem wysłuchały bajki pt „Księżniczce na ziarnku grochu''. Trudno było im sobie wyobrazić jak przez tyle materacy i poduszek księżniczka mogła poczuć  ziarnko grochu. Następnie wspólnie z panią układały kolejność zdarzeń w bajce oraz tytuł bajki. Nie obyło się również bez zagadek, konkursów i zabaw z chustą które sprawiły niezwykłą frajdę przedszkolakom. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć znajdujących się w albumie fotograficznym naszej strony. 


ŚWIĘTO DRZEWA - GRUPA VII

 

W październiku dzieci z grupy VII  w ramach realizacji programu przyrodniczo – ekologicznego obchodziły „Święto Drzewa”. Poznały jego budowę oraz dowiedziały się o jego ważnej roli  w życiu człowieka. Chętnie wybrały się do ogrodu przedszkolnego, gdzie porównywały wygląd drzew: kształt liści, grubość pnia oraz korę. Przedszkolaki miały za zadanie w parach odszukać  liście w wybranym, jesiennym kolorze. Wszystkie pary bardzo szybko  je odnalazły  i sprawiło im to wiele radości. Po powrocie do przedszkola  dzieci  segregowały pod względem koloru  oraz  przeliczały zebrane przez siebie kolorowe liście.


MÓJ PRZYJACIEL - CHOMIK

GRUPA IX

24 października 2017 r. Helenka Wąsik postanowiła przedstawić nam swoje zwierzatko domowe - chomika Miłosza. Dziewczynka opowiedziała swoim kolegom i koleżankom z grupy jak codziennie troszczy się o swojego pupila. Wśród codziennych czynności wymieniła sprzątanie klatki,  zabawę oraz podawanie posiłków. Dzieci bardzo uważnie słuchały jej opowieści i same chętnie wymieniały się swoją wiedzą na temat chomików. Helence w opiece nad zwierzątkiem pomaga mama, która również zaangażowała się w przygotowanie prezentacji dla kolegów z grupy. Bardzo nas cieszy to, że dzieci stają się odpowiedzialne za swoje zwierzęta poprzez wykonywanie przy nich czynności pielęgnacyjnych oraz troskę o ich komfort i dobre samopoczucie. Dziękujemy Helence i jej mamie, że podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami. Zapraszamy do albumu fotograficznego.


FUNDACJA FELINEUS - SPOTKANIE Z KOTAMI

GRUPA VIII, IX, X

24 października 2017 r. gościliśmy w naszym przedszkolu wyjątkowych gości - koci terapeuci Leon i Leosia, bo to o nich mowa przybyli do nas ze swoją opiekunką Panią Basią. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się wszystkich najważniejszych faktów o życiu kotów. Dzieci otrzymały lekcję opieki nad tymi zwierzetami. Poznały sygnały jakie wysyłają nam koty gdy są zadowolone, złe lub boją się. Opiekunki opowiedziały o specjalnych funkcjach jakie pełnią wąsy, policzki i oczy kota. Na zakończenie prowadzonej lekcji dzieci zostały zapoznane ze sposobami niesienia pomocy potrzebującym zwierzetom. Podczas całej wizyty Leon i Leosia swobodnie przechadzali się po salach przedszkolnych, pozwalali  dotykać oraz zabawiać przyniesionymi kocimi zabawkami. W ramach podziękowania dzieci przekazały na ręce opiekunek karmę dla kotów oraz zabawki. Dziękujemy i zapraszamy do albumu fotograficznego.


AUDYCJA MUZYCZNA "MUZYCZNA UKŁADANKA"

23 października 2017 r. gościliśmy w naszym przedszkolu muzyków z Filharmonii Podkarpackiej. W czasie audycji "Muzyczna układanka" dzieci 5 i 6 letnie dowiedziały się, że każdy utwór muzyczny niezależnie, czy jest to wielka opera, symfonia czy piosenka, składa się z elementów wśród, których podstawowymi są: rytm, melodia, tempo, dynamika. Czy może istnieć muzyka bez rytmu albo bez melodii? Jakie jest znaczenie poszczególnych elementów? Na te i inne pytania dzieci szukały odpowiedzi wspólnie z zaproszonymi muzykami.


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - GRUPA IV

20 października 2017 r. grupę IV odwiedziła mama Kacperka - Pani Natalia, która w ramach Akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" przeczytała przedszkolakom kilka bajeczek. Dzieci miały wybór pomiędzy kilkoma opowiadaniami, ostatecznie wybrały "Jak Franciszka zdobyła skrzydła". Dziekujemy mamusi Kacperka za mile spędzony czas oraz za słodki poczęstunek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie przedszkola.


 

WIZYTA RATOWNIKA MEDYCZNEGO - GRUPA VII

 

19 października 2017 r. przedszkolaki z grupy VII gościły Ratownika Medycznego, Pana Leszka Sieńko wraz ze studentkami p. Marleną i p. Sylwią. To było nie tylko bardzo miłe spotkanie, ale przede wszystkim bardzo ważne i owocne w wiadomości. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji m.in. na temat udzielania pierwszej pomocy, dowiedziały się, co to jest pozycja boczna, uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Przedszkolaki utrwaliły numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorem. Wszystkie dzieci mogły spróbować swoich sił w ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy na fantomach (resuscytacja). Przedszkolaki w małych zespołach pod okiem fachowców ćwiczyły w praktyce pozycję boczną ustaloną. Pan Leszek poinformował dzieci również o tym, jak należy zachować się w sytuacji zakrztuszenia oraz krwotoku z nosa. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych umiejętności, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Na zakończenie spotkania delegacja grupy wręczyła gościom pamiątkowe medale „ratownika na medal” oraz niezbędnik ratownika- papierową walizkę. Bardzo dziękujemy panu Leszkowi oraz jego asystentkom za wizytę w naszej grupie i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ taka forma zajęć na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy, związanej z tematyką pierwszej pomocy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć znajdujących się w albumie fotograficznym naszej strony.


KORESPONDENCJA MIĘDZY PRZEDSZKOLAKAMI - GRUPA IV

Wiecie jak szybko i  sprawnie działa Poczta? Grupa IV już to wie, bo dostała swój pierwszy list od zaprzyjaźnionej grupy z innego miasta. Przesyłka od "Muchomorków" z Kolbuszowej dotarła do nas zaledwie dwa dni po odwiedzinach na Poczcie. Dzieci z innego miasta mają cztery lata, chodzą do przedszkola i dużo się tam uczą. Mają również swoje ukochane panie. Wiemy ile dziewczynek i ilu chłopców jest w ich grupie, a nawet znamy ich imiona i wiemy jak wyglądają, bo przesłali nam swoje śliczne zdjęcie. Mamy nadzieję, że grupa Muchomorków odwiedzi kiedyś grupę IV. Dziękujemy za piękny list i pozdrawiamy serdecznie - grupa IV.


SPOTKANIE Z PRZESTAWICIELAMI POLICJI

18 października 2017 r. w naszym przedszkolu miała miejsce wizyta przedstawicieli Policji.  Spotkanie rozpoczęło się od pogadanki na temat bezpiecznego zachowania na drodze, przypomnienia numerów alarmowych oraz zasad przechodzenia na przejściu dla pieszych: z sygnalizacją i bez. Przedszkolaki mogły przymierzyć kamizelki odblaskowe oraz oprzyrządowanie  policyjne: kamizelkę, kask, pałkę i lizak do kierowania ruchem. Następnie dzieci udały się do ogrodu przedszkolnego gdzie czekały na nie kolejne niespodzianki. Pierwsza to możliwość obejrzenia samochodu policyjnego od środka i posłuchania syreny policyjnej. Drugą niespodzianką był pokaz możliwości psa policyjnego. Dzieci dowiedziały się jakie zadania mają psy w policji, poznały bezpieczną pozycję w razie ataku psa – „żółwika” oraz obejrzały niesamowity pokaz współpracy psa z policjantem. Trzecią niespodzianką były konie policyjne, które cierpliwie dawały się głaskać, a policjanci opowiadali o zadaniach, jakie pełnią konie: patrole w lesie i parku oraz ochrona w trakcie meczy piłkarskich. Pełni wiedzy i wrażeń dzieci wróciły do przedszkola i jeszcze do końca dnia tematem numer jeden była policja! Mamy nadzieję, że dzieci na długo zapamiętają taką żywą lekcję bezpiecznego zachowania! Dziękujemy tacie Aleksa  z grupy X za inicjatywę, zaangażowanie i pomoc w organizacji tego wspaniałego wydarzenia w naszym przedszkolu.


MAMO! TATO! BAW SIĘ Z NAMI JESIENNYMI DARAMI

Jesień to wyjątkowa i piękna pora roku a jesienne dary dają nieograniczone możliwości naszej wyobraźni. W dniach 4 – 11 października 2017 r.  w naszym przedszkolu odbył się konkurs dla dzieci i rodziców  pt. „Mamo!, Tato! Baw się z nami jesiennymi darami”. Cieszył się on dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków, o czym świadczy ich liczba 58. Bardzo trudno było wyłonić zwycięzców, gdyż wszystkie prace odznaczały się wielką pomysłowością, oryginalnością dostarczyły wiele wrażeń i estetycznych doznań. Mamy nadzieję, że wspólna praca z dzieckiem umocniła więzi rodzinne oraz dostarczyła wiele wspaniałych chwil. Rozdanie nagród odbyło się w dniu 17 października 2017 r. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc dzieciom w przygotowaniu prac konkursowych. Laureatom serdecznie gratulujemy!


W KASZTANOWYM MIEŚCIE - GRUPA VI

17 października 2017 r.  Dzieci z grupy VI wspólnie z rodzicami nazbierały  bardzo dużo kasztanów, z których dieci w przedszkolu zbudowały "kasztanowe miasto".  W trakcie tego zadania dzieci uczyły się pracy w grupie dla wspólnego efektu i przy tym świetnie się bawiły. Nie zabrakło oczywiście ulubionej piosenki "W kasztanowym mieście", którą doskonale zna każdy przedszkolak z grupy VI.


PISZEMY I WYSYŁAMY LISTY - GRUPA IV

W październiku przypadają nietypowe święta – Międzynarodowy Dzień Pisania Listów (09.10.)  oraz Dzień Poczty Polskiej (18.10.). Korzystając z okazji grupa IV nawiązała znajomość z przedszkolakami z innego miasta, poprzez wymianę listów. Wszystkie dzieci z zapałem zaangażowały się w tworzenie wiadomości o swojej grupie. Panie pisały, a dzieci wymieniały najważniejsze informacje oraz doklejały fragmenty listu. Dzieci z innego przedszkola dowiedzą się jak liczna jest grupa IV, czego uczy się na zajęciach i w co najbardziej lubi się bawić. Dodatkowo każdy przedszkolak narysował swoja postać, tak aby koledzy i koleżanki z innego miasta mogły wiedzieć jak wygląda każdy z nich. Zaadresowany list musiał zostać wysłany na poczcie, dlatego też cała grupa udała się tam na wycieczkę. Dzieci przyglądały się pracy listonosza, pań przyjmujących listy i paczki oraz samodzielnie wykupiły znaczek i nadały swoją przesyłkę. Niektórzy chłopcy mieli okazję sprawdzić jak ciężka jest torba listonosza. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszego dnia, które znajdują się w albumie przedszkola. Dziękujemy serdecznie pracownikom poczty za poświęcony nam czas i obiecujemy pojawiać się tam regularnie wymieniając listy z przedszkolakami z różnych miast.


DZIEŃ PAPIESKI

16 października 2017 r. obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Papieski, z okazji 39 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Uroczysta akademia była wyrazem naszej wdzięczności i duchowej łączności ze św. Janem Pawłem II. Tego dnia wszystkie dzieci zgromadziły się, aby wspólnie zapoznać się i przybliżyć sobie sylwetkę sławnego Polaka Papieża. W akademii uczestniczyli także zaproszeni goście: Pani Dyrektor Małgorzata Adamska – Jesiołkiewicz, Pani Dyrektor Renata Bobko i Ksiądz Michał Rurak. Całą uroczystość przygotowały Pani Justyna Przybyło oraz Pani Katarzyna Ścibor przedstawiając w pięknej oprawie muzycznej jak i artystycznej najważniejsze wydarzenia z życia Papieża Jana Pawła II. Dzieci ze wszystkich grup ubrane w odświętne stroje śpiewały piosenki oraz recytowały wiersze poświęcone Wielkiemu Polakowi. Prezentacja pt.,, Z Wadowic do nieba” w prosty i zrozumiały sposób przybliżyła wychowankom historię życia Ojca Świętego. Bardzo wzruszającym momentem było odśpiewanie przez wszystkie dzieci ,,Barki” ulubionej pieśni religijnej św. Jana Pawła II. Zwieńczeniem całego Dnia Papieskiego było ulubione ciasto naszego Papieża: KREMÓWKI, które ze smakiem zajadały nie tylko dzieci…


ROBIMY ZAPASY NA ZIMOWE CZASY - GRUPA VIII

13 października 2017 r. dzieci z grupy VIII po zakończeniu omawiania tematyki związanej z warzywami i owocami zrobiły kompoty z owoców. Sala w tym dniu zamieniła się w prawdziwą spiżarnię; jabłka, gruszki, śliwki, winogrono, maliny, a z nich pyszne zdrowe kompoty dobre na zimowe dni. Po przypomnieniu co potrzeba do zrobienia kompotów i umyciu owoców dzieci z zapałem przystąpiły do krojenia, układania w słoikach i zasypywania cukrem. Wszyscy chętnie i zgodnie ze sobą współpracowali. Słoiki zakręcone, zostało tylko pasteryzowanie i kompoty gotowe.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM- GRUPA I

12 października 2017r. grupę I odwiedziła mamusia Tosi – Pani Justyna Żuczek, która w ramach Akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" przeczytała maluszkom historię dziewczynki wybierającej się wraz z rodzicami na wakacje. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowiadania. Następnie przyszła kolej na bardzo nietypową książeczkę o kropce „Naciśnij mnie”. Podczas jej słuchania wszystkie dzieci były zaangażowane do pracy: klaskały, dmuchały, naciskały odpowiednią kropkę i z ciekawością śledziły, co ukaże się na następnej stronie oraz jakie czeka ich kolejne zadanie. Serdecznie dziękujemy mamusi Tosi za poświęcony czas oraz zapraszamy innych rodziców do udziału w akcji. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć znajdujących się w albumie fotograficznym naszej strony.


KONKURS "PROMIENNY UŚMIECH"

12 października 2017r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pt. „Promienny uśmiech”. Nie sposób wybrać najpiękniejszy lub najszerszy uśmiech dziecka, dlatego też wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni. Wystawa złożona z  29 zdjęć ozdabiała przedszkolny korytarz przez cały tydzień, ciesząc się dużym zainteresowaniem przechodniów. Dziękujemy uczestnikom za urocze ujęcia oraz zabawne anegdotki i zachęcamy do obejrzenia prac konkursowych w galerii zdjęć przedszkola.

ZABAWA W TEATR - NA STRAGANIE - GRUPA VI

11 października 2017 r. dzieci z grupy IV mogły wejść w rolę aktorów i wystawić dla kolegów i koleżanek z grupy krótkie scenki, inspirowane wierszem Jana Brzechwy "Na straganie". Aby przygotować się do przedstawienia, dzieci same musiały wykonać swoje jarzynowe kukiełki i nauczyć sie kwestii, którą zna każdy przedszkolak - "na straganie w dzień targowy takie słyszy sie rozmowy...". Każde dziecko mógło zaprezentować swój aktorski talent przed swoimi kolegami.


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - GRUPA IX

11 października 2017 r. gościliśmy w naszej grupie Panią Justynę Żuczek - mamę Frania. Zgodziła się ona w ramach Akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" umilić nam czas prezentacją ulubionych ksiażek Franciszka. Z kilku przyniesionych przez nią pozycji książkowych dzieci wybrały trzy. Poznaliśmy zatem "Przygody Franklina" oraz "Wilka, który pachniał truskawkami". Dzieci bardzo uważnie słuchały opowiadań. Bardzo dziękujemy mamie Frania i zapraszamy serdecznie innych rodziców do udziału w akcji. Fotorelacja w albumie fotograficznym.


SAŁATKA JARZYNOWA - GR. IX

11 październik 2017 r. dzieci z grupy IX przygotowywały sałatkę jarzynową. Aby właściwie przygotować się do zajeć najpierw zapoznały się z przepisem na tą zdrową potrawę. Kolejnym etapem była rozmowa na temat korzysci płynacych z jedzenia warzyw w różnej postaci - surowej lub ugotowanej. Po takim wstępie nauczyciel objaśnił dzieciom jak z przygotowanych wcześniej produktów przygotować sałatkę. Dzieci do zadania podeszły z ogromnym zaangażowaniem. Wielką radość sprawiała im możliwość czynnego uczestniczenia w powstawaniu potrawy i świadomość, że doskonale radzą sobie z właściwym krojeniem warzyw. Po skrojeniu warzyw wszystkie składniku zostały dokładnie wymieszane przez nauczyciela i nastąpił wyczekiwany moment degustacji - dokładkom nie było końca. Zapraszamy do albumu fotograficznego.


SPACER NAD BULWARAMI - GRUPA VI

10 października 2017 r. dzieci z grupy VI wybrały się na spacer bulwarami nad Wisłokiem. Celem wycieczki było uwrażliwienie na piękno jesiennej aury, dostrzeganie zmian zachodzących w przyrodzie oraz wspólne zabawy na świeżym powietrzu. Zbieranie darów jesienni sprawiło dzieciom wielką przyjemność dlatego zadowolone i dotlenione wróciły do przedszkola.


PROJEKT EDUKACYJNY "POSZUKIWACZE PRZYGÓD" - GR. VI

10 października 2017 r. dzieci z grupy VI rozpoczęły realizację projektu edukacyjnego "Poszukiwacze przygód". Pierwszy projekt miał na celu uwrażliwienie dzieci na otaczający ich świat, na różnice między innymi ludźmi. Wspólnie z nauczycielem układały obrazki na mapie świata. Omówiliśmy różnice i podobieństwa między innymi kulturami, uczyliśmy się tolerancji dla innych narodów.


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - GRUPA IV

10 października 2017r. grupę IV odwiedziła mamusia Zuzi, która włączając się do Akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom", przeczytała przedszkolakom kilka interesujących bajeczek. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały opowiadania o "Bobie budowniczym" - ulubionym bohaterze wszystkich maluchów, "Dzwoneczku i bestii z Nibylandii", oraz pouczającej opowiastki pt. "Jesienna wyprawa". W podziękowaniu za tak miłe spotkanie, dzieci - wspólnie z Panią Anią - wykonały taniec do utworu muzycznego "Taniec Mai". Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć znajdujących się w albumie fotograficznym naszej strony.


WIZYTA DZIECI Z GRUPY IX W GRUPIE II

"IDZIE JESIEŃ POPRZEZ ŚWIAT"

9 października 2017 r. przedszkolaki z grupy IX wraz z wychowawcą panią Bogusława Świątkowską odwiedziły swoich młodszych kolegów i koleżanki z grupy II.  Starszaki zaprezentowały wiersze i piosenki pod hasłem „Idzie jesień poprzez świat”. Pani Jesień przyniosła ze sobą kosz, w którym znajdowały się dary jesieni. Zadaniem młodszych dzieci było udzielenie prawidłowych odpowiedzi na zagadki i nazwanie podarków. Przedszkolaki z gr II również zaprezentowały wiersz „Mam 3 latka” oraz piosenkę „Spadające liście”. Spotkanie przyniosło wiele radości i uśmiechu. Ponadto było okazja do integracji dzieci młodszych ze starszymi i wymiany doświadczeń.


WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI

SAŁATKA JARZYNOWA - GRUPA VII

5 październik 2017 r. był bardzo oczekiwany przez dzieci z grupy VII. Przedszkolaki miały okazję sprawdzić się w roli kucharzy. Po umyciu rąk i założeniu fartuszków dzieci z zapałem zabrały się do pracy przestrzegając zasad higieny i bezpiecznego posługiwania się plastikowym nożem. Z wielkim zapałem kroiły warzywa (m.in. marchewkę, pietruszkę, ziemniaki). Każdy chciał pokroić ich jak najwięcej – krojenie ich sprawiło dzieciom dużo radości, a przy okazji ćwiczyły czynności samoobsługowe oraz manualne. Dla urozmaicenia smaku dodaliśmy m.in. sól, pieprz. Wykonana sałatka wyglądała kolorowo i smacznie. Po wymieszaniu sałatki i uporządkowaniu stanowisk pracy nastąpiła degustacja pysznej sałatki jarzynowej samodzielnie zrobionej. Dokładkom nie było końca - sałatka własnoręcznie robiona to jest to! J. Ten dzień był wyjątkowy, bo pełen zdrowia i witamin. Zachęcamy rodziców do angażowania swoich pociech w prace podczas przygotowywaniu  posiłków w swoich domach, bo dzieci to naprawdę lubią! Bardzo dziękujemy rodzicom, za pomoc w ugotowaniu warzyw.


ZABAWA W TEATR- GRUPA VII

Już od najmłodszych lat dzieci lubią wcielać się w różne postacie. Lubią zabawy w dom, sklep czy lekarza. Podczas tych zabaw nieświadomie stają się aktorami. Przedszkolaki z gr. VII miały okazję zaprezentować przed kolegami i koleżankami z grupy swoje zdolności aktorskie. Dzieci samodzielnie wykonały kukiełki warzyw i w małych grupkach odegrały przedstawienie. Podczas krótkich scenek było wiele radości, uśmiechu a nawet owacji. Zabawa w teatr to fantastyczna zabawa, która stanowi fundament rozwoju dziecka.


UŚMIECHNIJ SIĘ!

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU - GRUPA IV

6 października 2017r., z okazji Światowego Dnia Uśmiechu, przedszkolaki z grupy IV zaprosiły swoich kolegów z grup III i V na przedstawienie pt. "Uśmiechnij się!". Dzieci doskonale, z radością i szerokim uśmiechem na twarzach, wcieliły się w swoje role. Wspaniale dowiodły, iż nie tylko w ten dzień należy być promiennym i roześmianym, lecz uśmiechać się na co dzień! W celu poprawy nastroju przedszkolaki zaśpiewały oraz wykonały układy taneczne do utworów "Uśmiech na co dzień" oraz "Słoneczko, uśmiechnij się".  Wspólnie z swoimi kolegami z grup III i V zatańczyły do utworu "Jeśli jesteś dziś szczęśliwy". Na pożegnanie przybyli goście zostali obdarowani orderami uśmiechu - symbolami radości, które mają przypominać, by uśmiech gościł na naszych twarzach nie tylko w ten wspaniały, pogodny dzień. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć znajdujących się w albumie fotograficznym naszej strony.


BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK - GRUPA IV

25 - 29 września 2017 r. przedszkolaki z grupy IV nabywały wiadomości związane z bezpieczeństwem na drodze. Właściwe zachowanie na chodniku, bezpieczne przechodzenie przez ulicę, znajomość podstawowych znaków drogowych, w tym sygnalizacji świetlnej - to niezbędne umiejętności, dzięki którym nasze pociechy stają się świadomymi uczestnikami ruchu drogowego. Dlatego też, przedszkolaki udały się na długi spacer, aby w praktyczny sposób nauczyć się bezpiecznego spacerowania po chodnikach, przechodzenia przez jezdnię wyposażoną w sygnalizację świetlną, zasad przechodzenia przez przejście dla pieszych. Dzieci z uwagą obserwowały i nazywały uczestników ruchu ulicznego. Największą frajdą okazało się jednak odszukiwanie znaków drogowych - przedszkolaki doskonale opisywały ich wygląd oraz omawiały znaczenie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć znajdujących się w albumie fotograficznym naszej strony.


DZIEŃ CHŁOPAKA - PRZEDSZKOLAKA

29 września 2017 r. dzieci z grupy VI obchodziły Dzień Chłopaka. Z racji tego święta, wszystkim chłopcom dziewczynki złożyły najlepsze życzenia i wręczyły upominki. Cały dzień upłynął wychowankom w miłej i radosnej atmosferze na tańcach, śpiewie i zabawie.


POKAZ AKADEMII SZTUKI CAPOEIRA

29 wrzesinia 2017 r. do naszej placówki zawitała grupa pasjonatów z Akademii Sztuki CAPOEIRA. Dzieci z grup V, VI, VII, VIII, IX i X miały okazję zapoznać się z kulturą Brazylii oraz zobaczyć bardzo widowiskowy pokaz akrobacji w powietrzu i na ziemi. W pokazie zostały ujęte elementy: Samby – tańca będącego  znakiem firmowym Brazylii, Batucada – zespołów perkusyjnych grających brazylijskie rytmy "Afro Dance" – tańca przy akompaniamencie bębnów. Z wszystkimi tymi elementami bardzo szczegółowo zapoznał nas Tomasz Majka, który jest głównym trenerem Akademii. Opowiedział dzieciom o tym, że Capoeira uczy współpracy między ludźmi, samokontroli i szacunku do drugiego człowieka, pozwala pracować nad samym sobą i doskonalić siebie na wielu płaszczyznach, jest to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu. Bardzo dziękujemy naszym gościom za interesujący pokaz.


AKCJA "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" - GRUPA VII

28 września 2017 r. na dzieci z gr. VII czekała kolejna niespodzianka. Do akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”  włączyła się mama Maksia. Pani Agnieszka przeczytała  przedszkolakom bajkę o przygodach Kaczora Donalda. Dzieci z zainteresowaniem słuchały bajki. Na koniec dostały słodki upominek- pyyyszne cukierki. W podziękowaniu za czytanie bajki Maksiu w imieniu całej grupy wręczył mamie pamiątkowy dyplom. Dziękujemy bardzo i zachęcamy innych rodziców do wspólnego czytania w przedszkolu.


AKCJA "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" - GRUPA VII

26 września 2017 r. przedszkolaków z grupy VII odwiedziła mama Olafa z jego siostrą Mają w celu przeczytania dzieciom bajki pt. „Czerwony Kapturek”. Pani Ola przyniosła własnoręcznie uszytą pelerynę Czerwonego Kapturka, która sprawiła dzieciom wiele radości (szczególnie dziewczynkom, które w kolejce jedna za drugą przymierzały ją). Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem słuchały przygód kolejnych bohaterów, a zwłaszcza tak uwielbianego Czerwonego Kapturka, babci i wilka. Dzieci w ramach podziękowania zaśpiewały piosenkę, a Olaf w imieniu całej grupy wręczył mamie pamiątkowy dyplom. Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie.


ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE - GRUPA VIII

27 września 2017 r. dzieci z grupy VIII po raz pierwszy w tym roku odwiedziły Bibliotekę – Filię nr 6. Pani Maria, jak zawsze z uśmiechem powitała dzieci i zaprosiła na przygodę pt. „Moje pierwsze kroki w krainie bajki”. Zajęcia rozpoczęły się od przypomnienia zasad zachowywania się w bibliotece oraz szanowania książek. Następnie pani Maria zadawała dzieciom zagadki o ulubionych bohaterach z bajek ale najciekawszym zadaniem dla przedszkolaków było rozpoznawanie rekwizytów dotyczących różnych wierszy, bajek i baśni ukrytych w kolorowych pudełkach. Oczywiście wszystkie zagadki rozwiązane zostały bezbłędnie. Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowankę, którą już po powrocie do przedszkola pokolorowały z przyjemnością.


SZUKAMY JESIENI - GRUPA I

 26 września 2017r. maluszki z gr. I wybrały się na jesienny spacer. Dzieci z łatwością odnalazły swoją szafeczkę w szatni i w miarę możliwości samodzielnie przygotowywały się do wyjścia. Każdy przedszkolak miał swoją parę, którą starannie opiekował się przez cały pobyt na świeżym powietrzu. Podczas spaceru maluszki bacznie obserwowały przyrodę i świetnie radziły sobie z dostrzeganiem oznak jesieni – widziały grzyby oraz nazbierały pierwsze kolorowe liście. Spacer był również okazją do poćwiczenia chodzenia parami – zobaczcie sami! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii na stronie przedszkola.


BEZPIECZNI NA DRODZE - GRUPA I

22 września 2017r. dzieci z gr. I poznawały zasady ruchu drogowego. Bardzo dobrze wiedziały, że zielone światło zaprasza nas, by przejść prze jezdnię, natomiast kiedy pali się czerwone nie możemy iść na drugą stronę. Poznały również rolę pana policjanta oraz jego atrybuty, a także kilka ważnych znaków drogowych, tj. znak stop, czy przejście dla pieszych. Na koniec wszystkie dzieci zamieniły się w uczestników ruchu drogowego i – zgodnie z przepisami poruszały się po jezdni: prowadziły pojazdy oraz przechodziły w odpowiednim miejscu przez drogę. Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć znajdujących się w albumie fotograficznym naszej strony.


PRZYGODA Z DOBRANOCKĄ - GRUPA VIII

21 września 2017 r. dzieci z grupy VIII gościły w swojej sali przedstawicielki Muzeum Dobranocek  w Rzeszowie. Pani dyrektor Katarzyna Lubas wraz z panią Ola przeprowadziły interesujące zajęcia pt.”Przygody z dobranocką”. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji projektu „Dostępne Migane Dobranocki - cykl integracyjnych warsztatów i zajęć edukacyjnych i artystycznych” realizowanego przez Muzeum Dobranocek. Na początku zajęć pani Ola przeczytała dzieciom opowiadanie z serii „Przygody kota Filemona”, następnie dzieci nauczyły się przysłów związanych z kocim światem, dowiedziały się dlaczego mówimy: pierwsze koty za płoty, tyle co kot napłakał, gdzie kota nie ma tam myszy harcują, nie kupować kota w worku i nie odwracać kota ogonem. Dzieci ułożyły także puzzle z przysłowiami i obejrzały odcinek serialu o przygodach Kota Filemona pt. "Kwiecień-plecień". Na koniec – największa niespodzianka- pojawił się Reksio i dziecv mogły sobie z nim zrobić pamiątkowe zdjęcie.


OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLKA

20 września 2017 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W całej Polsce już po raz siódmy dzieci z przedszkoli obchodziły swoje święto. W naszej placówce z tej okazji nauczycielki przygotowały specjalny program artystyczno - zabawowy. Dzieci obejrzały inscenizację "Przedszkolak na medal" przygotowaną przez panią Sylwię z grupy IV i panią Madzię z grupy IX, a następnie wzięły udział w bloku zabaw integracyjno - muzycznych. W trakcie zabawy nie zabrakło takich hitów jak "Macarena","Kazaczok" czy "Maja". Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe odznaki oraz balony z napisem Super Przedszkolak. Przy tej okazji chcemy złożyć podziękowania  Panu Sławomirowi Mendoniowi z grupy IX, który ufundował balony dla wszystkich naszych przedszkolaków. Dziękujemy!!!


ZAJĘCIA ADAPTACYJNE - GR. I i II

29 i 30 sierpnia 2017 r.w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne. Udział w nich wzięły nowoprzyjęte do naszego przedszkola 3 – latki wraz ze swoimi rodzicami. Maluszki zapoznały się ze swoimi nowymi salami, w których będą przebywać w nowym roku szkolnym. Dowiedziały się gdzie jest ich miejsce w szatni oraz jaki mają znaczek. Dzieciom podczas wspólnych zabaw i pierwszych zajęć towarzyszył Miś Krzyś, który oprowadził dzieci po salach i zapoznał z kącikami zainteresowań. Drugiego dnia Miś Krzyś zabrał wszystkich gości na przedszkolny plac zabaw i zaproponował zabawy z chustą animacyjną. Przedszkolakom bardzo spodobał się ten pomysł. Dzieci miały także możliwość wykonać wraz z rodzicami pierwsze prace plastyczne.

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno - Przedszkolny Nr 5 w Rzeszowie - PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 35
    35-310 Rzeszów, ul. Bpa Józefa Pelczara 3
  • sekretariat ZSP 5 - 17 748 25 50
    wicedyrektor - 17 748 34 10
    księgowość - 17 748 25 48
    fax - 17 748 25 60

Galeria zdjęć