• JADŁOSPIS

25 - 29 marzec 2024 r.

PONIEDZIAŁEK  - 25.03.2024 r.

Śniadanie:

Chleb pasterski z masłem, pastą z jajek z dodatkiem awokado i szczypiorku. Kawa na mleku.

Jogurt do picia.

Zawiera alergeny: mleko i jego pochodne

Zupa:

Zupa ziemniaczana na maśle z jarzynami, zabielana śmietaną, natka pietruszki. Chleb pszenno-żytni i dyniowy.

Zawiera alergeny: zboża zawierające gluten, mleko i jego pochodne , seler

Drugie danie:

Risotto mięsno-warzywne z sosem pomidorowym. Kompot owocowy. Gruszka.

WTOREK - 26.03.2024 r.

Śniadanie:

Chleb praski z masłem, pasztetem cielęcym i papryką. Kawa na mleku.

Zawiera alergeny: zboża zawierające gluten, mleko i jego pochodne, soja

śniadanie:

Mix owoców. (banan, jabłko, kiwi, mandarynka)

Zupa:

Zupa selerowa na maśle z jarzynami i zacierką, zabielana śmietaną, natka pietruszki.

Zawiera alergeny: zboża zawierające gluten, mleko i jego pochodne, seler, jaja

Drugie danie:

Ziemniaki z masłem i koperkiem. Eskalopki drobiowe z serem żółtym. Marchewka z zielonym groszkiem na ciepło, zabielana śmietaną. Kompot owocowy.

ŚRODA - 27.03.2024 r.

Śniadanie:

Zupa mleczna z płatkami musli i suszoną śliwką. Bułka kielecka z masłem.

Zawiera alergeny: zboża zawierające gluten, mleko i jego pochodne, orzechy

Drugie śniadanie:

Sok z czarnej porzeczki.

Zupa:

Zupa jarzynowa na maśle z makaronem, zabielana śmietaną, natka pietruszki.

Zawiera alergeny: zboża zawierające gluten, mleko i jego pochodne, seler

Drugie danie:

Ziemniaki z masłem i koperkiem. Gulasz z szynki wieprzowej. Surówka z białej rzodkwi z dodatkiem szczypiorku i jogurtu naturalnego. Kompot owocowy.

Zawiera alergeny: zboża zawierające gluten, mleko i jego pochodne

CZWARTEK  - 28.03.2024 r.

Śniadanie:

Chleb graham z masłem, zieloną sałatą, polędwicą sopocką i ogórkiem. Kawa na mleku.

Zawiera alergeny: zboża zawierające gluten, mleko i jego pochodne, soja

śniadanie:

Zawiera alergeny: zboża zawierające gluten, orzechy

Zupa:

Zupa pomidorowa na maśle z jarzynami i makaronem, zabielana śmietaną, natka pietruszki.

Drugie danie:

Ziemniaki z masłem i koperkiem. Filet z kurczaka w panierce. Sałata lodowa z dodatkiem rzodkiewki szczypiorku i jogurtu naturalnego. Kompot owocowy.

PIĄTEK - 29.03.2024 r.

Śniadanie:

Bułka mini z masłem i dżemem. Kakao na mleku.

Mus owocowy.

Zupa:

Żurek z jajkiem na maśle, zabielany śmietaną, majeranek. Chleb baltonowski i żytni.

Zawiera alergeny: zboża zawierające gluten, mleko i jego pochodne ,jaja

Drugie danie:

Makaron „kokardka” z tuńczykiem , w sosie śmietanowym. Kompot owocowy. Jabłko.

Zawiera alergeny: zboża zawierające gluten, mleko i jego pochodne, ryba