Menu

Programy edukacyjne 2017/2018 Programy edukacyjne 2016/2017 Programy edukacyjne 2015/2016 Programy edukacyjne 2014/2015 Programy edukacyjne 2013/2014 Programy edukacyjne 2012/2013 Programy edukacyjne 2011/2012 Programy edukacyjne 2010/2011 lnnowacje pedagogiczne

Programy

Programy edukacyjne 2017/2018

PROGRAMY EDUKACYJNE

       Nasze przedszkole bierze czynny udział w wielu programach edukacyjnych organizowanych z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym. Udział w tych przedsięwzięciach ma na celu sprawić dzieciom radość i zadowolenie, zdobyć nowe, ciekawe doświadczenia i umiejętności, poszerzyć nowe horyzonty i wiedzę dzieci, ale także uwrażliwić je na los innych, potrzebujących ludzi i zwierząt, otworzyć na świat, na ludzi oraz na samych siebie.


"JAK TO Z TYM PIENIĄDZEM BYŁO?"

Nasze przedszkole bierze udział w piątej edycji projektu edukacyjnego „Jak to z tym pieniądzem było… – czyli historia pieniądza dla maluchów”. Głównym celem projektu jest promowanie wiedzy na temat historii i roli pieniądza w życiu dawnych i współczesnych społeczeństw. Podczas zajęć edukacyjnych dzici będą miały okazję zapoznać się z historią pieniądza od czasów przedmonetarnych do współczesności. Zajęcia prowadzone będą metodami aktywizującymi w oparciu o urozmaicone i dostosowane do wieku uczestników pomoce dydaktyczne (m.in. prezentacje multimedialne, puzzle, domino, gra „Ekonomia w dawnym Rzeszowie”). Podczas zajęć dzieci uczestniczyć będą również w wybijaniu pamiątkowej monety. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy pakiet zawierający m.in. zestaw do gry „Ekonomia w dawnym Rzeszowie”. Zajęcia edukacyjne odbywać się będą w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa, Oddziale Muzeum Okręgowego w Rzeszowie


"CZYTAJĄCE PRZEDSZKOLA"

Nasze przedszkole bierze udział w Programie „Czytające Przedszkola”!  To gwarantowany sposób lepszego przygotowania dzieci do szkoły i do życia! Lata przedszkolne to dla każdego dziecka czas niezwykle intensywnego poznawania świata, gromadzenia wiedzy, rozwijania i doskonalenia wielu umiejętności. Kluczowym narzędziem poznawczym, a zarazem warunkiem dobrego funkcjonowania w społeczeństwie jest język. Pozwala on myśleć, zadawać pytania, opisywać świat i wyrażać swe opinie. Ułatwia zawieranie i pielęgnowanie znajomości, dzięki niemu można snuć marzenia i refleksje. Wczesne dzieciństwo jest wyznaczonym przez ewolucję, krytycznym czasem na naukę języka. Braków wyniesionych z tego okresu zwykle nie da się nadrobić. Dlatego nauczenie dzieci poprawnego, bogatego i pięknego języka oraz swobody w posługiwaniu się nim, jest jednym z najważniejszych powinności dorosłych wobec najmłodszych i darów, jakie możemy im przekazać. To prawdziwa przepustka do lepszego życia. Wprowadzając codzienne czytanie, przedszkole może pomóc dzieciom w dobrym opanowaniu ojczystego języka. 


"AKADEMIA AQUAFRESH"

          Nasze przedszkole bierze udział w VII edycji Ogólnopolskiego Programiu Edukacji Zdrowotnej AKADEMIA AQUAFRESH. Celem programu jest przygotowanie dzieci w wieku przedszkolnym do samodzielnego dbania o higienę jamy ustnej i troski o swoje uzębienie. Przedszkolaki wezmą udział w cyklicznych zajęciach prowadzonych przez naszych nauczycieli, w czasie których zdobyły niezbędną wiedzę i umiejetność dbania o zęby, co z pewnością przyczyni się do zmniejszenia ilości dzieci chorujących na próchnicę.


SPOTKANIA BIBLIOTECZNE

"PIERWSZE KROKI W KRAINIE BAJKI"

        Dzieci 5 i 6 letnie z naszego przedszkola - grupy VIII, IX i X biorą udział w comiesięcznych spotkaniach w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej - Filia Nr 6 na Podwisłoczu. Każdy przedszkolak ma założoną swoją własną kartę biblioteczną. Raz w miesiącu wychowankowie  udają się ze swoimi nauczycielkami do biblioteki w celu wymiany książek. Panie bibliotekarki przygotowują dla dzieci ciekawą lekcję biblioteczną, wprowadzając tym samym wychowanków w piękny świat literatury. Mamy nadzieję, że cykl spotkań "Pierwsze Kroki w krainie Bajki" zaszczepi w dzieciach chęć rozwijania zainteresowań czytelniczych, tak przecież istotnych w rozwoju umysłowym i emocjonalnym dziecka.

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno - Przedszkolny Nr 5 w Rzeszowie - PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 35
    35-310 Rzeszów, ul. Bpa Józefa Pelczara 3
  • sekretariat ZSP 5 - 17 748 25 50
    wicedyrektor - 17 748 34 10
    księgowość - 17 748 25 48
    fax - 17 748 25 60

Galeria zdjęć