Akcje społeczne

Akcje społeczne 2017/2018

"Człowiek jest wielki nie przez to ,co posiada,
lecz przez to kim jest,
nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

AKCJE SPOŁECZNE i CHARYTATYWNE

Nasze przedszkole bierze czynny udział w różnych akcjach społecznych i zbiórkach charytatywnych. Podjęte działania rozwijają empatię, uczą większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych ludzi i zwierząt, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej! Nie byłyby one możliwe bez ogromnego zaangażowania ze strony rodziców i dzieci. Z góry więc wszystkim dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie.

"GÓRA GROSZA"

W roku szkolnym 2017/2018 nasze przedszkole bierze również udział w akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej na rzecz rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. W tym celu dzieci przynoszą do przedszkola monety do specjalnie przygotowanych na ten cel skarbonek na każdej grupie.

"MIKOŁAJKI DLA HOSPICJUM"

W dniach 16 - 27 listopada 2017 r. w naszym przedszkolu została zorganizowana zbiórka  na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Celem zbiórki było zebranie wyznaczonych produktów na paczki mikołajkowe dla podopiecznych hospicjum. Wszystkie podarki zostały dostarczone 29 listopada 2017 r. do hospicjum, a wszystkim, którzy przyłączyli się w tej szczytnej akcji składamy serdeczne podziękowania.

Zostało zebrane:

Artykuły spożywcze:

Kaszka Nestle:  1 szt.

Mleko Nan: 2 szt.

Mleko Bebiko: 1 szt.

Czekolada:  15 szt.

Gumy Mamba: 9 szt.

Ciastka: 5 szt.

Cukierki: 3 op.

Lizaki: 2 szt.

Mus owocowy: 6 szt.

Biszkopty: 2 szt.

Chrupki kukurydziane: 2 szt.

Wafelek: 1 szt.

Odzież

Legginsy: 6 szt.

Koszulka: 3 szt.

Ciepły polar: 1 szt.

Piżama: 3 szt.

Rajstopy: 3 szt.

Skarpety: 3 szt.

Koc: 2 szt.

Zabawki

Układanki dydaktyczne: 2 szt.

Puzzle Maxi: 1 szt.

Kolorowanki: 1 szt.

Książki: 4 szt.

Lalka: 1 szt.

Maskotki: 4 szt.

Artykuły higieniczne

Chusteczki nawilżające: 6 op.

Pieluchy Pampers: 2 op.

Pieluchomajtki: 4 op.

Podkłady higieniczne: 2 op.

Żel pod prysznic: 2 szt.

Płyn do kąpieli: 4 szt.

Emulsja do ciała Emolium: 1 szt.

Szampon do włosów: 2 szt.

Krem Zudolan: 1 szt.

Krem AZS: 1 szt.

Mydło Nivea: 2 szt.

Dezodorant: 2 szt.

Maść Linomag: 2 szt.

Maść Sudocrem: 3 szt.

Waciki kosmetyczne: 1 op.

Lek do odkażania skóry Skinsept: 2 szt.

Octenisept: 1 szt.

Próbki Seni: 6 szt.

Dziękujemy za okazane serce.

Koordynatorkami ww. akcji w naszym przedszkolu byli nauczyciele

Joanna Janas oraz Natalia Kulińska.

"ZNACZEK DLA AFRYKI"

Akcja prowadzona przez Referat Misyjny Księży Werbistów trwa nieprzerwanie od 20 lat. W naszym przedszkolu zbiórka prowadzona jest po raz pierwszy. Księża werbiści zbierają i sprzedają ostemplowane znaczki pocztowe, a uzyskane w ten sposób fundusze przekazują misjom. Jeśli korzystasz z tradycyjnej poczty i Ty możesz wesprzeć misjonarzy i misjonarki pracujących w krajach afrykańskich. Co roku ukazują się setki znaczków wydawanych przez państwo polskie. Po przeczytaniu listu koperta zwykle wędruje do kosza, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę, że naklejony na niej znaczek może pomóc misjonarzom! Wystarczy, że z kartki pocztowej lub koperty wytniesz znaczek z półcentymetrowym marginesem i wrzucisz go do naszej skrzynki.

Uwaga! Prosimy samemu nie odrywać stemplowanych znaczków!

Koordynatorami akcji w naszym przedszkolu są Panie Natalia Kulińska oraz Bernadetta Kamińska.

"ŚWIATEŁKO PAMIĘCI"

Nasze przedszkole wzięło udział w akcji "Światełko Pamięci", polegającej na zbiórce białych i czerwonych zniczy,  w celu uczczenia pamięci o nieznanych żołnierzach, których groby znajdują się na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej w Rzeszowie. Dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję. Znicze zostały dostarczone na cmentarz przez delegację dzieci z naszego przedszkola w dniu 10 listopada 2017 r.

"MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI"

W roku szkolnym 2017/2018 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Rzeszowie po raz szósty przystąpił do akcji „Moje miasto bez elektrośmieci”. W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 23 i Przedszkole nr 35, placówki wchodzące w skład zespołu, ponownie połączyły siły i wspólnie zorganizowały zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Swój apel skierowaliśmy do dzieci naszej placówki i ich rodziców, organizując  w przedszkolu i szkole  punkty odbioru elektrośmieci dla środowiska lokalnego. Celem programu jest ukazanie zagrożeń, jakie dla środowiska stanowią elektrośmieci oraz motywowanie do podejmowania działań sprzyjających ochronie środowiska. Zachęcamy do oddawania elektrośmieci, za które przedszkole otrzyma kupony.

W październiku 2017 r. wznowiliśmy akcję zbierania ZSEE w naszym przedszkolu. Zostały ustalone 3 terminy zbiórek elektrośmieci:

- od 20.11.2017 r. do 11.12.2017 r.

- od 12.02.2018 r. do 26.02.2018 r.

- od 15.05.2018 r. do 31.05.2018 r.

Koordynatorką w/w akcji w naszym przedszkolu jest nauczycielka Alicja Olejasz.

AKCJA ZBIERANIA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK

Nasze przedszkole nadal kontynuuje akcję zbierania plastikowych nakrętek w celu dofinansowania zakupu leku na rdzeniowy zanik mięśni na który choruje Martyna z Boguchwały. W tym celu w naszym przedszkolu zostały wystawione pojemniki, w których można gromadzić plastikowe nakrętki. Czasami tak niewiele trzeba, aby pomóc choremu, bezbronnemu dziecku, wystarczą dobre chęci i wieeeelkie serce do niesienia pomocy słabszym, bowiem RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy włączyli się do naszej akcji. Koordynatorką w/w akcji w naszym przedszkolu jest nauczycielka Alicja Olejasz.