Menu

Akcje społeczne 2019/2020 Akcje społeczne 2018/2019 Akcje społeczne 2017/2018 Akcje społeczne 2016/2017 Akcje społeczne 2015/2016 Akcje społeczne 2014/2015 Akcje społeczne 2013/2014 Akcje społeczne 2012/2013 Akcje społeczne 2011/2012 Akcje społeczne 2010/2011

Akcje społeczne

Akcje społeczne 2019/2020

 

"Człowiek jest wielki nie przez to ,co posiada,
lecz przez to kim jest,
nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

Jan Paweł II

AKCJE SPOŁECZNE i CHARYTATYWNE

        Nasze przedszkole bierze czynny udział w różnych akcjach społecznych i zbiórkach charytatywnych. Podjęte działania rozwijają empatię, uczą większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych ludzi i zwierząt, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej! Nie byłyby one możliwe bez ogromnego zaangażowania ze strony rodziców i dzieci. Z góry więc wszystkim dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie.


 

"ZNACZEK DLA AFRYKI"

 

Jeśli korzystasz z tradycyjnej poczty i Ty możesz wesprzeć misjonarzy i misjonarki pracujących w krajach afrykańskich. Wystarczy, że z kartki pocztowej lub koperty wytniesz znaczek z półcentymetrowym marginesem i wrzucisz go do naszej skrzynki.

 

Uwaga! Prosimy samemu nie odrywać stemplowanych znaczków!


Akcja prowadzona przez Referat Misyjny Księży Werbistów trwa nieprzerwanie od 20 lat. W naszym przedszkolu zbiórka prowadzona jest po raz pierwszy. Księża werbiści zbierają i sprzedają ostemplowane znaczki pocztowe, a uzyskane w ten sposób fundusze przekazują misjom. Co roku ukazują się setki znaczków wydawanych przez państwo polskie. Po przeczytaniu listu koperta zwykle wędruje do kosza, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę, że naklejony na niej znaczek może pomóc misjonarzom!


Koordynatorzy akcji: p. Natalia Kulińska, p. Bernadetta Kamińska

 

Akcja trwa do 29 maja 2020 r.

Przyłącz się i Ty!

 


"POMÓŻMY ZWIERZAKOM"

 

        Zakończyliśmy XX edycję akcji „POMÓŻMY ZWIERZAKOM”. Nasze przedszkole jak co roku odpowiedziało na apel Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt o pomoc dla Schroniska KUNDELEK. W ramach akcji, w każdej grupie nauczycielki opowiadały dzieciom o trudnej sytuacji bezpańskich psów i kotów w zimie. Przedszkolaki przejęły się losem biednych zwierząt i bardzo mobilizowały swoich rodziców do zbiórki. W sumie zebraliśmy:

-      300 g. suchej karmy dla kotów,

-     2400 g. suchej karmy dla psów,

-      140 g. mokrej karmy dla kotów,

-      5455 g. mokrej karmy dla psów.

           Zebrane dary przekazaliśmy do Schroniska w dniu 21 stycznia 2020 r.

          Mamy nadzieję, że zorganizowana akcja pomoże Schronisku i jego podopiecznym przetrwać zimę, a w naszych dzieciach obudzi wrażliwość na potrzeby i los zwierząt.

       Nie byłaby możliwa ta akcja w naszym przedszkolu, gdyby nie ofiarność rodziców, dlatego jeszcze raz serdecznie dziękujemy!!!


#RAZEM NA ŚWIĘTA

Nasze przedszkole włączyło się w akcję #„Razem na Święta”, organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, która obejmuje działania w ramach przedświątecznego wolontariatu dla samotnych i potrzebujących. 

W ramach akcji odbyły sie następujące wydarzenia:

- Przekazanie darów rzeczowych ze zbiórki zorganizowanej w przedszkolu podopiecznym Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie,

- Wyjście grupy VI do Domu Seniora, wręczenie seniorom ozdób wykonanych w ramach konkursu przedszkolnego "Eko ozdoba bożonarodzeniowa",

- Przekazanie stroików świątecznych do Domu Kultury i Biblioteki Publicznej na Nowym Mieście.

- Przedszkolna wigilijka" - integrujaca wszystkie grupy z naszego przedszkola oraz uczniów SP 23.

- Zbiórka na rzecz schroniska dla zwierząt "Kundelek",

- Zbiórka produktów spożywczych dla potrzebujacych dzieci w ramach akcji "Dzieci-dzieciom".

 


"NIEBIESKI MARSZ"

Nasza placówka wzięła udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka i poprzez organizację Niebieskiego Marszu zwracała uwagę na dzieci i ich prawa. Celem marszu było też wzbogacanie wiedzy najmłodszych na temat ich praw oraz kroków koniecznych do podjęcia w chwili ich łamania. Ponadto poprzez przemarsz z niebieskimi balonami oraz transparentami nasze przedszkolaki solidaryzowały się z dziećmi z całego świata, których prawa są łamane.

 


"DZIECI - DZIECIOM"

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich ofiarodawców,

którzy włączyli się do akcji humanitarnej

 „Dzieci – Dzieciom”

zorganizowanej przez UNICEF

w celu pomocy rodakom zamieszkałym we Lwowie.

Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i dobra serce.

 

Zebraliśmy:

 

5x kasza/ryż

8x makaron

2x cukier

2x herbata

3x płatki śniadaniowe, musli

1x kakao

13x czekolada

9x żelki/cukierki

1x paluszki

11x ciastka

13x wafelki

4x konserwy

8x budyń/galaretka

7x kaszka

 


"GÓRA GROSZA"

 

Od 25 listopada 2019 r. do 2 stycznia 2020 r. w naszym przedszkolu trwała akcja "Góra Grosza" organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej na rzecz rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. W tym celu dzieci przynosiły do przedszkola monety do specjalnie przygotowanych na ten cel skarbonek na każdej grupie.

 

 

W poszczególnych grupach zebrano następujące kwoty:
 

GRUPA

KWOTA ZŁ

I

8,02

II

31,44

III

37,00

IV

18,24

V

125,94

VI

53,57

VII

51,00

VIII

132,15

IX

13,28

X

43,17

 

 

W ten sposób uzbieraliśmy łączną kwotę 513 zł 81 gr.

Serdecznie  dziękujemy za włączenie się w w/w akcję.

Koordynatorkami akcji Góra Grosza w naszym przedszkolu była nauczycielka:

Anna Uchman.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy

oraz zapraszamy do przyłączenia się do akcji w następnym roku!


"ZOSTAŃ ŚW. MIKOŁAJEM"

Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci organizowała zbiórkę prezentów dla Podopiecznych Hospicjum i ich rodzeństwa. Nasze przedszkole z Waszą pomocą od wielu lat wspiera tę inicjatywę. Drodzy Rodzice również w tym roku pomogliście nam sprawić, aby ten moment dla dzieci z hospicjum i ich rodzin stał się jeszcze bardziej wyjątkowy.

Szanowni Państwo zakończyliśmy zbiórkę darów dla Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Serdecznie dziękujemy za okazane serce i hojność.

W tym roku udało nam się wspólnie zebrać:

22 szt. biszkopty,

1 szt. herbatniki

1 szt. ciastka Kremówki

1 szt. paluszki

1 szt. ciasteczka kruche

1 szt. cukierki Krówki

1 szt. Duplo

1 szt. Nutella

2 szt. mus owocowy

2 szt. Lubisie

3 szt. Blok rysunkowy,

3 szt. klej

1 szt. farbki

1 szt. plastelina

1 szt. flamastry

2 szt. kredki

2 szt. gąbki do ciała

3 szt. szczoteczki do zębów (podwójne)

3 szt. pasta do zębów,

1 szt. pieluchy jednorazowe

1 szt. kocyk

1 szt. pieluchy flanelowe

1 szt. skarpetki

1 szt. chusteczki do nosa

 

Dziękujemy za wszystkie przyniesione dary.


AKCJA SPOŁECZNA "ŚWIATEŁKO PAMIĘCI"

 

14 listopada 2019 r. miała swój finał prowadzona w naszym przedszkolu akcja społeczna „Światełko pamięci”. Jej celem było uczczenie poległych żołnierzy w 101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej oraz kształtowanie postawy patriotycznej u dzieci w kontekście tożsamości narodowej. To już po raz trzeci delegacja złożona z pani wicedyrektor, żołnierzy Obrony Terytorialnej, dzieci i nauczycieli złożyła na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej w Rzeszowie zebrane w naszej placówce białe i czerwone znicze. W sumie zebrano 66 zniczy, które zostały rozłożone na często nieznanych i zapomnianych mogiłach poległych żołnierzy walczących o wolność naszej Ojczyzny. 

W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować wszystkim rodzicom, dziadkom oraz dzieciom, którzy tak chętnie włączyli się do naszej akcji. 

Koordynatorzy akcji: Natalia Kulińska, Bernadetta Kamińska.

 

     

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.


"OPATRUNEK NA RATUNEK"

Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. Zgłaszają się Ci, których nie stać na leczenie w państwowych szpitalach i nie stać na wizytę u miejscowego szamana. W tropikalnym klimacie wiele chorób dotyczy również skóry. W surowych warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, często też zdarza się, że parzą się gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci.

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich ofiarodawców,

którzy włączyli się do akcji

 „Opatrunek na ratunek”

 

Zebraliśmy:

2x środki odkażające

21x kompresy

14x gazy opatrunkowe

2x bandaż elastyczny

3x opaska elastyczna

106x gaziki do dezynfekcji

4x plastry opatrunkowe

1x maseczka

2x chusta trójkątna

20x plastry „przylepiec”

8x bandaż podtrzymujący

15x opaska podtrzymująca

 


"MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI"

Drodzy Rodzice!

Po raz kolejny proponujemy Państwu aktywne włączenie się do Ogólnopolskiego Programu „Moje miasto bez elektrośmieci”. Do tej pory, dzięki zaangażowaniu Państwa i Waszych dzieci, zgromadziliśmy na koncie naszej placówki 6010 punktów. Nagrody, które możemy otrzymać w ramach tej akcji, to nowoczesne pomoce dydaktyczne: mikroskop szkolny, globus interaktywny, projektor multimedialny. Zachęcamy Państwa do oddawania elektrośmieci i przyczynienia się do zwiększenia puli punktów na naszym koncie. Wystarczy przywieźć do przedszkola gromadzone w domu elektrośmieci oraz zachęcić rodzinę i przyjaciół, by także dołączyli do zbiórki.

 

Planowany termin zbiórki elektrośmieci:

 

2.03.2020r. - 13.03.2020r.

 

Przywiezione przedmioty należy składać w koszu wiklinowym przy wejściu w części B.

Dodatkowe informacje: u wychowawcy gr. V – p. Alicji Olejasz


 

AKCJA ZBIERANIA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK

           Nasze przedszkole nadal kontynuuje akcję zbierania plastikowych nakrętek w celu dofinansowania zakupu leku na rdzeniowy zanik mięśni na który choruje Martyna z Boguchwały. W tym celu w naszym przedszkolu zostały wystawione pojemniki, w których można gromadzić plastikowe nakrętki. Czasami tak niewiele trzeba, aby pomóc choremu, bezbronnemu dziecku, wystarczą dobre chęci i wieeeelkie serce do niesienia pomocy słabszym, bowiem RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy włączyli się do naszej akcji. Koordynatorką w/w akcji w naszym przedszkolu jest nauczycielka Alicja Olejasz.

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno - Przedszkolny Nr 5 w Rzeszowie - PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 35
    35-310 Rzeszów, ul. Bpa Józefa Pelczara 3
  • wicedyrektor - 17 748 34 10
    sekretariat ZSP 5 - 17 748 25 50
    księgowość - 17 748 25 48
    fax - 17 748 25 60

Galeria zdjęć