Menu

Akcje społeczne 2018/2019 Akcje społeczne 2017/2018 Akcje społeczne 2016/2017 Akcje społeczne 2015/2016 Akcje społeczne 2014/2015 Akcje społeczne 2013/2014 Akcje społeczne 2012/2013 Akcje społeczne 2011/2012 Akcje społeczne 2010/2011

Akcje społeczne

Akcje społeczne 2018/2019

"Człowiek jest wielki nie przez to ,co posiada,
lecz przez to kim jest,
nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

Jan Paweł II

AKCJE SPOŁECZNE i CHARYTATYWNE

        Nasze przedszkole bierze czynny udział w różnych akcjach społecznych i zbiórkach charytatywnych. Podjęte działania rozwijają empatię, uczą większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych ludzi i zwierząt, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej! Nie byłyby one możliwe bez ogromnego zaangażowania ze strony rodziców i dzieci. Z góry więc wszystkim dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie.


 

"GÓRA GROSZA"

 

Od 26 listopada 2018r. do 2 stycznia 2019 r. w naszym przedszkole trwała akcja "Góra Grosza" organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej na rzecz rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. W tym celu dzieci przynosiły do przedszkola monety do specjalnie przygotowanych na ten cel skarbonek na każdej grupie.

 

 

W poszczególnych grupach zebrano następujące kwoty:
 

GRUPA

KWOTA ZŁ

I

15,33

II

41,08

III

44,49

IV

27,46

V

77,20

VI

42,40

VII

185,84

VIII

66,56

IX

45,65

X

56,75

 

 

W ten sposób uzbieraliśmy łączną kwotę 602 zł 76 gr.

 

Serdecznie  dziękujemy za włączenie się w w/w akcję.

Koordynatorkami akcji Góra Grosza w naszym przedszkolu była nauczycielka: Anna Uchman.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy

oraz zapraszamy do przyłączenia się do akcji w kolejnej, już XX edycji!


"POMÓŻMY ZWIERZAKOM"

 

        Zakończyliśmy XIX edycję akcji „POMÓŻMY ZWIERZAKOM”. Nasze przedszkole jak co roku odpowiedziało na apel Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt o pomoc dla Schroniska KUNDELEK. W ramach akcji, w każdej grupie nauczycielki opowiadały dzieciom o trudnej sytuacji bezpańskich psów i kotów w zimie. Przedszkolaki przejęły się losem biednych zwierząt i bardzo mobilizowały swoich rodziców do zbiórki. W sumie zebraliśmy:

-      600 g. suchej karmy dla kotów,

-     4170 g. suchej karmy dla psów,

-      1415 g. mokrej karmy dla kotów,

-      3400 g. mokrej karmy dla psów,

- ręcznik.

           Zebrane dary przekazaliśmy do Schroniska w dniu 06 lutego 2019 r.

          Mamy nadzieję, że zorganizowana akcja pomoże Schronisku i jego podopiecznym przetrwać zimę, a w naszych dzieciach obudzi wrażliwość na potrzeby i los zwierząt.

       Nie byłaby możliwa ta akcja w naszym przedszkolu, gdyby nie ofiarność rodziców, dlatego jeszcze raz serdecznie dziękujemy!!!


#RAZEM NA ŚWIĘTA

Nasze przedszkole włączyło się w akcję #„Razem na Święta”, organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, która obejmuje działania w ramach przedświątecznego wolontariatu dla samotnych i potrzebujących. 

W ramach akcji odbyły sie następujące wydarzenia:

- Przekazanie świątecznych choinek podopiecznym Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie,

- Wyjście grupy IV do Domu seniora, wręczenie seniorom choinek wykonanych na konkurs "Świąteczna choinka",

- Przedszkolna wigilijka" - integrujaca wszystkie grupy z naszego przedszkola,

- Udział klas pierwszych w Jasełkach grupy IX,

- Zbiórka na rzecz schroniska dla zwierząt "Kundelek",

- Zbiórka produktów spożywczych dla potrzebujacych dzieci w ramach akcji "Dzieci-dzieciom".

 


       

„Dzieci – dzieciom”

W naszym przedszkolu po ra kolejny odbyła sie akcji humanitarna "Dzieci - dzieciom" zorganizowana przez UNICEF wspólnie ze "Stowarzyszeniem Przyszłości" oraz Panią dr n. med. Ewą Jakubiec-Blajer w celu pomocy dzieciom poszkodowanym wskutek konfliktu na Ukrainie. Zbiórką objęte były produkty żywnościowe o długim terminie ważności.

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich ofiarodawców, którzy włączyli się do akcji humanitarnej „Dzieci – dzieciom” zorganizowanej przez UNICEF w celu pomocy rodakom zamieszkałym we Lwowie. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i dobra serce.

 

Zebraliśmy:

10x kasza (jaglana, kuskus, jęczmienna, gryczana), 9x makaron, 5x ryż, 1x cukier, 7x herbata, 5x płatki śniadaniowe, musli, 3x kakao, 8x czekolada, 5x cukierki, 4x ciastka, 6x konserwy, 9x (warzywa/owoce w puszce), 2x budyń, 1x żurek, 1x kaszka, 3x dżem, 3x olej, 1x majonez

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.


ZNACZEK DLA AFRYKI

 

Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami
do wzięcia udziału w akcji charytatywnej "Znaczek dla Afryki", której celem jest okazanie wsparcia misjonarzom i misjonarkom pracującym w krajach afrykańskich.

Akcja polega na wycięciu z kartki pocztowej
lub koperty znaczka z półcentymetrowym marginesem i wrzucenie go do skrzynki
znajdującej się w wyznaczonym miejscu w łączniku między budynkiem "A" i "B".

 

Uwaga! Prosimy samemu nie odrywać stemplowanych znaczków!

 

Akcja potrwa do 28 lutego 2019 r.


"DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA"

Od pięciu lat w listopadzie Fundacja Mam Marzenie organizuje zbiórkę nowych pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych. Okazją do przeprowadzenia zbiórki jest obchodzony 25 listopada Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku włżczyliśmy się w zbiórkę na rzecz oddziałów onkologicznych w szpitalach w Rzeszowie. Zbierane były jedynie nowe maskotki. Oprócz nowych maskotek można było przekazywać gry planszowe, książki oraz materiały plastyczne, które będą przez kolejny rok wykorzystywane na zajęciach plastycznych.

 

Dziękujemy wszystkim darczyńcom

Koordynatorką akcji w przedszkolu była nauczycielka: Magdalena Wiśniewska-Oppenauer.


"ŚWIATEŁKO PAMIĘCI"

8 listopada 2018 r. zakończona została akcja społeczna prowadzona w naszym przedszkolu - "Światełko Pamięci". Celem akcji było uczczenie poległych żołnierzy w 100 - ną Rocznicę Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. W sumie zebrano 75 zniczy w kolorach białym i czerwonym. Wszystkie zostały przewiezione przez delegację złożoną z przedstawicieli dzieci, nauczycieli i żołnierzy Obrony Terytorialnej na Stary Cmentarz przy ul. Targowej w Rzeszowie. Tam  zostały zapalone i rozłożone na grobach walczących o wolną i niepodległą Polskę, a których mogiły są często oznaczone jako nieznane i zapomniane. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować wszystkim dzieciom, rodzicom, dziadkom, którzy tak chętnie włączyli się do naszej akcji. Zapraszamy do naszego albumu fotograficznego. Koordynatorzy akcji: Bernadetta Kamińska, Sylwia Wiśniewska

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.


„CZARY-MARY OKULARY”

       Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy ofiarowali okulary, w odpowiedzi na akcję Fundacji „Redemptoris Missio” pt. „Czary Mary Okulary”. W czasie trwania akcji od 20.09.2018 r. do 08.10.2018 r. zebraliśmy 10 par okularów. Zostaną one zbadane (ustalenie mocy), opisane, zabezpieczone,  spakowane do paczek, które obszyte płótnem przez wolontariuszy Fundacji trafią na misje. W Afryce koszt zakupu jednej pary okularów jest bardzo wysoki. Te przysłane z Polski pomogą wielu ludziom. Dzięki okularom przesłanym z naszego przedszkola poprawi się życie 10 osób. Warto pomagać!

 https://scontent.fktw1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/43573252_475008863006380_8617452310026518528_n.jpg?_nc_cat=100&oh=26c5dcffd96799e3f76bc92cb05b2102&oe=5C612F31

Koordynatorką akcji w przedszkolu była nauczycielka: Sylwia Wiśniewska.

Serdecznie dziękujemy.


"MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI"

W roku szkolnym 2018/2019 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Rzeszowie kolejny raz przystępuje do akcji „Moje miasto bez elektrośmieci”. W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 23 i Przedszkole nr 35, placówki wchodzące w skład zespołu, ponownie połączyły siły i wspólnie zorganizowały zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Swój apel skierowaliśmy do dzieci naszej placówki i ich rodziców, organizując  w przedszkolu i szkole  punkty odbioru elektrośmieci dla środowiska lokalnego. Celem programu jest ukazanie zagrożeń, jakie dla środowiska stanowią elektrośmieci oraz motywowanie do podejmowania działań sprzyjających ochronie środowiska. Zachęcamy do oddawania elektrośmieci, za które przedszkole otrzyma kupony. Koordynatorką w/w akcji w naszym przedszkolu jest nauczycielka Alicja Olejasz.

Podczas pierwszej zbiórki zebrano nastepujace elektrośmieci:

Odkurzacz 2 szt., Żarówki, Maszynka do strzyżenia, Szczoteczka elektryczna 2 szt, Latarka 2 szt, Żelazko, Różnicówka, Piloty do TV 3 szt, Dekoder, Zasilacze 6 szt, Blender, Słuchawki 6 szt, Gniazdko, Telefony komórkowe 5 szt, Lampki 5 szt, Rutery 2 szt, Suszarka, Czajnik 2 szt, Klawiatura, Mikser, Tablet, Kable zasilające, Zasilacze do ledów 3 szt.

Podczas drugiej zbiórki zebrano nastepujace elektrośmieci:

Wentylator, odkurzacz  2 szt., monitor, drukarka, opiekacz 2 szt., latarka, słuchawki 2 szt., suszarka 6 szt., tablet, światełka, nawigacja, klawiatura, czajnik bezprzewodowy, ładowarka 5 szt., żelazko 2 szt.  dysk twardy 2 szt., silnik 2 szt., mikser, prostownica 3 szt., zabawki elektroniczne, joystick, telefon, myszka 4 szt., telefony komórkowe 3 szt., pilot, żarówki 12 szt., lampki rowerowe 3 szt., odkurzacz, płyta główna


AKCJA ZBIERANIA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK

            Nasze przedszkole nadal kontynuuje akcję zbierania plastikowych nakrętek w celu dofinansowania zakupu leku na rdzeniowy zanik mięśni na który choruje Martyna z Boguchwały. W tym celu w naszym przedszkolu zostały wystawione pojemniki, w których można gromadzić plastikowe nakrętki. Czasami tak niewiele trzeba, aby pomóc choremu, bezbronnemu dziecku, wystarczą dobre chęci i wieeeelkie serce do niesienia pomocy słabszym, bowiem RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy włączyli się do naszej akcji. Koordynatorką w/w akcji w naszym przedszkolu jest nauczycielka Alicja Olejasz.

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno - Przedszkolny Nr 5 w Rzeszowie - PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 35
    35-310 Rzeszów, ul. Bpa Józefa Pelczara 3
  • sekretariat ZSP 5 - 17 748 25 50
    wicedyrektor - 17 748 34 10
    księgowość - 17 748 25 48
    fax - 17 748 25 60

Galeria zdjęć