• Deklaracja dostępności

•

Przedszkole Publiczne Nr 35 w Rzeszowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Przedszkola Publicznego Nr 35 w Rzeszowie: www.pp35.edupage.org

Daty publikacji i aktualizacji:

• Data publikacji strony internetowej: 2011 r.
          • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 30.03.2022 r.

Status pod względem zgodności z ustawą:

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

Wyłączenia:

• Mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
          • Zdjęcia z wydarzeń nie posiadają pełnych opisów alternatywnych.
          • Niektóre z zamieszczonych plików to graficzne pliki PDF.
          • Niektóre informacje przedstawiono jedynie w formie graficznej.

Dodane uzgodnienia:

• Niektóre obrazki posiadają dodany atrybut ALT.
          • Dodatkowa wersja dla słabowidzących.
          • Możliwość zwiększenia rozmiaru czcionki.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności:

• Deklarację sporządzono dnia: 23.10.2020 r.
          • Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe:

Siedziba podmiotu:

Przedszkole Publiczne Nr 35 w Rzeszowie

ul. Bpa Józefa Pelczara 3, 35-310 Rzeszów

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.

Osoba do kontaktu: Natalia Kulińska

e-mail: dyrektor@pp35.resman.pl

Numer telefonu: 17 748 34 10

Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo:

• Zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu.
          • Zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu.
          • Wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

• Dane kontaktowe osoby zgłaszającej.
          • Wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie.
          • Wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu prowadzącego, pocztą lub drogą elektroniczną.

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich

Dostępność architektoniczna

• Budynek Przedszkola Publicznego Nr 35 w Rzeszowie to budynek dwukondygnacyjny (parter oraz pierwsze piętro) bez podjazdów oraz wind.
          • Do budynku przedszkola prowadzi wejście główne od strony budynku „B”, wejście od strony budynku „A”, wejście od strony SP 23.
          • Wejścia posiadają schody, które nie są dostosowane dla osób niepełnosprawnych.
          • Schody od strony budynku „B” oraz budynku „A” posiadają podjazd na wózki dziecięce.
          • Na terenie przedszkola znajduje się parking bez wydzielonych miejsc dla osób niepełnosprawnych.
          • W toaletach znajdujących się na terenie budynku nie ma dostosowań dla osób niepełnosprawnych.
          • Do przedszkola może wejść osoba z psem asystującym i psem przewodnikiem.
          • W przedszkolu nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.

Aplikacje mobilne

Jednostka nie posiada aplikacji mobilnej.