• Akcje społeczne 2011/2012

• AKCJE SPOŁECZNE

Nasze przedszkole brało udział w różnego rodzaju akcjach społecznych oraz programach edukacyjnych koordynowanych przez poszczególnych nauczycieli. Nie byłyby one możliwe bez ogromnego zaangażowania ze strony rodziców i dzieci. Z góry więc wszystkim dziękujemy za okazałą pomoc i wsparcie. Poniżej prezentujemy, w jakiego rodzaju akcjach społecznych braliśmy udział w roku szkolnym 2011/2012.

AKCJA ZBIERANIA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK

Nasze przedszkole włączyło się do akcji zbierania plastikowych nakrętek w celu zakupienia wózka inwalidzkiego dla chorego dziecka z Zespołu Szkół Nr 1 w Rzeszowie. W tym celu w naszym przedszkolu zostały wystawione pojemniki, w których można gromadzić plastikowe nakrętki. Czasami tak niewiele trzeba, aby pomóc choremu, bezbronnemu dziecku, wystarczą dobre chęci i wieeeelkie serce do niesienia pomocy słabszym, bowiem RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! Zachęcamy więc do udziału w naszej akcji. Koordynatorkami w/w akcji w naszym przedszkolu są nauczycielki Małgorzata Haligowska i Natalia Tomasiak.

GÓRA GROSZA

W roku szkolnym 2011/2012 nasze przedszkole brało również udział w akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej na rzecz rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. W tym celu w okresie 21. 11. 2011 r. - 02. 12. 2011 r. dzieci przynosiły do przedszkola monety do specjalnie przygotowanych na ten cel skarbonek na każdej grupie.

W poszczególnych grupach zebrano następujące kwoty:

GRUPA I - 63 zł 11 gr

GRUPA II - 33 zł 33 gr

GRUPA III - 37 zł 97 gr

GRUPA IV - 161 zł

GRUPA V - 126 zł 28 gr

GRUPA VI - 37 zł 60 gr

GRUPA VII - 37 zł 77 gr

GRUPA VIII - 115 zł 62 gr

GRUPA IX - 47 zł 12 gr

W ten sposób uzbieraliśmy łączną kwotę 690 zł 80 gr.

Pieniądze zostały przekazane podopiecznym z Domów Dziecka.  Serdecznie  dziękujemy za włączenie się w w/w akcję. Koordynatorem akcji Góra Grosza w naszym przedszkolu jest nauczycielka Małgorzata Haligowska. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!!!

Zostań Świętym Mikołajem!

„Nigdzie dobroć nie mówi do nas piękniej i dobitniej,

niż w cichym świetle małych rzeczy.”

Hans Margolius

Nasze przedszkole odpowiedziało na apel Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci o pomoc w zbiórce: słodyczy, łakoci, zabawek plastikowych, zabawek grających- edukacyjnych, maskotek, książek, bajek, gier edukacyjnych, puzzli, kosmetyków dla nastolatków  i dzieci, np.: oliwki, szampony, kremy, chusteczki, pampersy; bielizny pościelowej np. koce, pościel, prześcieradła, z których zostaną wykonane prezenty dla Pacjentów Hospicjum. Zbiórka trwała od 29.11.2011 do 05.12.2011 i zebrano wiele potrzebnych produktów. Dziękujemy wszystkim rodzicom za włączenie się do akcji. Koordynatorem akcji w naszym przedszkolu jest nauczycielka Joanna Janas.

POMÓŻMY ZWIERZAKOM

XI edycja akcji „POMÓŻMY ZWIERZAKOM” dobiegła końca. Wiele szkół i przedszkoli odpowiedziało na apel Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt o pomoc dla Schroniska KUNDELEK. Przedszkole Publiczne nr 35, również nie pozostało obojętne na los zwierząt. W dniach od 07-25 listopada 2011 roku zorganizowaliśmy Akcję "POMÓŻMY ZWIERZAKOM" w naszym przedszkolu. W ramach akcji, w każdej grupie nauczycielki opowiadały dzieciom o trudnej sytuacji bezpańskich psów i kotów w zimie. Następnie zorganizowaliśmy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy do schroniska. Przedszkolaki przejęły się losem biednych zwierząt i bardzo mobilizowały swoich rodziców do zbiórki. W sumie zebraliśmy:

-      5 ręczników,

-      1 kołdrę,

-      1 kocyk,

-      3 miseczki,

-      1 kaganiec,

-      6 smyczy,

-      1 legowisko,

-      7,350 kg. kaszy,

-      3,900 kg. makaronu,

-      2 kg. ryżu,

-      8,400 kg. suchej karmy dla kotów,

-      16,500 kg. suchej karmy dla psów,

-      5,335 kg. karmy w puszkach dla kotów,

-      5,245 kg. karmy w puszkach dla psów.

Podsumowaniem akcji w przedszkolu było wzięcie udziału w konkursie plastycznym. Dzieci wykonały wiele ciekawych prac, których tematem były zwierzęta, szczególnie psy i koty.

Zebrane dary i prace plastyczne przekazaliśmy do Schroniska w dniu 06.12.2011 r.

Mamy nadzieję, że zorganizowana akcja pomoże Schronisku i jego podopiecznym przetrwać zimę, a w naszych dzieciach obudzi wrażliwość na potrzeby i los zwierząt.

Nie byłaby możliwa ta akcja w naszym przedszkolu, gdyby nie ofiarność rodziców, dlatego jeszcze raz serdecznie dziękujemy!!!

Koordynatorem akcji Pomóżmy zwierzakom była w naszym przedszkolu nauczycielka Katarzyna Lech.