• Zajęcia

•

Zajęcia - realizowane w ramach podstawy programowej wychowania przedszkolnego - wspomagają rozwój i edukację dzieci, zapewniają dzieciom możliwość wspólnej zabawy i nauki w warunkach bezpiecznych, przyjaznych i dostosowanych do ich potrzeb rozwojowych.

W naszym przedszkolu stwarzamy optymalne warunki indywidualnego i wszechstronnego rozwoju dziecka oraz kreujemy jego aktywną i twórczą postawę. Nauczyciele w swojej pracy wykorzystują innowacyjne, aktywne i twórcze metody pracy z dzieckiem np. gimnastyka twórcza R. Labana i K. Orffa, gimnastyka rytmiczna Kniessów, Metoda Dobrego Startu, matematyka E. Gruszczyk - Kolczyńskiej, pedagogika zabawy Klanza, tańce integracyjne, zabawy integrujące grupę, ćwiczenia relaksacyjne, kinezjologia edukacyjna i inne.

W przedszkolu dzieci uczestniczą w różnorodnych imprezach i uroczystościach: Spotkanie z Mikołajem, Bal Karnawałowy, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Dziecka, Dzień Rodzica, pikniki rodzinne, przedstawienia teatralne, koncerty muzyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi, wyjazdy do Teatru „Maska” oraz do kina.
          Dzieci biorą udział w konkursach, przeglądach, turniejach sportowych.
          Najstarsze grupy poznają grę na
          flażolecie oraz dzwonkach.
          Biorą udział w lekcjach bibliotecznych.