Nasze przedszkole Dzień w przedszkolu Kadra pedagogiczna Zajęcia Zajęcia dodatkowe Oddział integracyjny Sylwetka absolwenta

Nasze przedszkole

Nasze przedszkole istnieje od 1983 r.  Znajduje się  na osiedlu Nowe Miasto przy ul. Bpa Józefa Pelczara 3 w Rzeszowie.

Od 1. września 2011 roku, wspólnie ze Szkoła Podstawową nr 23,  wchodzi w skład Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 5.

Przedszkole jest placówką 10 - oddziałową, do której uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W przedszkolu funkcjonuje grupa integracyjna.

Przedszkole jest ogrodzone, posiada duży, bezpieczny, wyposażony w zestawy do ćwiczeń i zabaw ruchowych ogród. Dzieci mają do dyspozycji 10 dużych, odpowiednio  urządzonych i słonecznych sal, 2 szatnie, salę ruchu, pokój do terapii indywidualnej oraz hol, w którym odbywają się zajęcia z rytmiki i uroczystości przedszkolne.

Smaczne i zdrowe posiłki przygotowywane są na miejscu w kuchni wspólnej dla przedszkola i szkoły podstawowej. Budynek jest wyposażony w monitoring wewnętrzny i zewnętrzny wizyjny.

W przedszkolu funkcjonuje system "iPrzedszkole", do którego rodzice mają dostęp on-line.

W przedszkolu działa elektroniczna ewidencja czasu pobytu dziecka w przedszkolu. Rejestrowanie odbywa się za pomocą kart zbliżeniowych.

Przedszkole jest czynne od godziny 6.30 – 17.00.

Przyprowadzanie dzieci do przedszkola odbywa się od godziny 6.30 do 8.15. o wybieranie do godz. 17.00.

Dzieci powinny być przyprowadzane i odbierane z przedszkola wyłącznie przez Rodziców lub inne upoważnione osoby dorosłe (zgodnie z wypełnionym oświadczeniem).