• Akcje społeczne 2023/2024

• Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły.

Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł,

lecz ich serce jest bezpiecznym portem

dla wszystkich, którzy są w potrzebie.

Phil Bosmans

AKCJE SPOŁECZNE i CHARYTATYWNE

Nasze przedszkole bierze czynny udział w różnych akcjach społecznych i zbiórkach charytatywnych. Podjęte działania rozwijają empatię, uczą większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych ludzi i zwierząt, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej! Nie byłyby one możliwe bez ogromnego zaangażowania ze strony rodziców i dzieci. Z góry więc wszystkim dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie.

"POMÓŻMY ZWIERZAKOM"

Zakończyliśmy XXIV edycję akcji „POMÓŻMY ZWIERZAKOM”. Nasze przedszkole jak co roku odpowiedziało na apel Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt o pomoc dla Schroniska KUNDELEK. W ramach akcji, w każdej grupie nauczycielki opowiadały dzieciom o trudnej sytuacji bezpańskich psów i kotów w zimie. Przedszkolaki przejęły się losem biednych zwierząt i bardzo mobilizowały swoich rodziców do zbiórki. W sumie zebraliśmy:

-      2910 g. suchej karmy dla kotów,

-       5380 g. mokrej karmy dla kotów,

-     12200 g. suchej karmy dla psów,

-      2460 g. mokrej karmy dla psów,

- przekaski dla psów,

- szampon dla psów.

----------------------------------------------------------------------------------------

"ZBIÓRKA NAKRĘTEK"

W roku szkolnym 2023/2024 w naszym przedszkolu organizujemy zbiórkę nakrętek na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.  Nakrętki należy zapakować w reklamówkę i pozostawić w wyznaczonych pojemnikach w holu A i B. Zbieranie nakrętek to jedna z najbardziej popularnych akcji charytatywno-ekologicznych. Pozbywając się „śmieci” pomagamy innym. Zebrane nakrętki sprzedawane są firmie recyklingowej, która zakrętki przerabia na surowiec wtórny (plastikowy granulat). Producent może przetworzyć wówczas zebrane odpady na nowe zakrętki, opakowania, rury PCV czy obudowy komputerów. Uzyskane w ten sposób pieniądze przekazane zostają z kolei na leczenie - leki, opatrunki medyczne, rehabilitację dzieci lub sprzęt specjalistyczny dla Podopiecznych Fundacji – Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Nakręć się na pomaganie, to nic nie kosztuje.

"ZOSTAŃ ŚW. MIKOŁAJEM"

Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci organizowała zbiórkę prezentów dla Podopiecznych Hospicjum i ich rodzeństwa. Nasze przedszkole z Waszą pomocą od wielu lat wspiera tę inicjatywę. Drodzy Rodzice również w tym roku pomogliście nam sprawić, aby ten moment dla dzieci z hospicjum i ich rodzin stał się jeszcze bardziej wyjątkowy.

Serdecznie dziękujemy za okazane serce i hojność.

Wszystkie dary zostały dostarczone do hospicjum.

"NIEBIESKI MARSZ"

Nasza placówka wzięła udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka i poprzez organizację Niebieskiego Marszu zwracała uwagę na dzieci i ich prawa. Celem marszu było też wzbogacanie wiedzy najmłodszych na temat ich praw oraz kroków koniecznych do podjęcia w chwili ich łamania. Ponadto poprzez przemarsz z niebieskimi balonami oraz transparentami nasze przedszkolaki solidaryzowały się z dziećmi z całego świata, których prawa są łamane.

"POLA NADZIEI"

19 października 2023 r. w ramach współpracy z Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie, nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjno-charytatywnej "Pola Nadziei". W tym dniu zasadziliśmy żonkile, tworząc - pola nadziei. Akcja ma charakter symboliczny, a jej celem jest szerzenie idei opieki hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci na potrzeby osób chorych. Cebulki żonkili, zasadzone przez nas jesienią, odrodzą się na wiosnę i rozkwitną w ogrodzie przedszkolnym. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei i przypominają nam o ludziach cierpiących, potrzebujących naszej pomocy. Wiosną kwiaty są ścinane oraz rozdawane za symboliczny datek na rzecz działalności Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.